"Pasje Dziecięce" mają już 10 lat
Dokładnie 26 listopada 2010 roku, odbyły się pierwsze wykłady w ramach projektu "Pasje Dziecięce" skierowanego do uczniów Szkoły Podstawowej nr 35.
A wszystko zaczęło się od Polskiej Akademii Dzieci, gdzie nasi uczniowie wraz z wychowawcami uczestniczyli w wykładach młodych naukowców. Wykłady odbywały się na Uniwersytecie Gdańskim, na Politechnice Gdańskiej i na AWFiS.
Współpracowaliśmy z gdańskimi szkołami i bibliotekami, z Centrum Badań Kosmicznych, z EduParkiem w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym czy z Młynkiem Sztuki w Oliwie. Wykłady prowadziły dzieci z różnych szkół z Trójmiasta i zapraszaliśmy także do współpracy rodziców naszych uczniów - bardzo im dziś jeszcze raz dziękujemy! Mamy cały czas kontakt z wieloma absolwentami, którzy wprost nam mówią:

- Dzięki możliwości poprowadzenia wykładu o swojej pasji przełamałam/przełamałem lęk przed wystąpieniami publicznymi. - Nauczyłam/łem się pokonywać stres.

- Poznałam/poznałem techniki, które pomogły mi porządkować myśli.

- Dopracowałam/łem umiejętności tworzenia prezentacji multimedialnej. I tak dalej.

Bardzo nas twórców i realizatorów tego pomysłu, cieszą takie wypowiedzi. Dziękujemy nauczycielom, którzy współpracowali z projektem: pani Ela Kowalczyk - pomysłodawczyni, pani Małgorzata Skwira, pani Małgorzata Matejaszczyk, pani Sylwia Kunze i wszystkim nauczycielom, którzy tak chętnie przychodzili ze swoimi klasami na wykłady i którzy znajdowali wśród swoich uczniów młodych wykładowców.
Dziękujemy rodzicom, którzy z radością angażowali się w wykłady i pomagali swoim dzieciom w przygotowaniu się do prelekcji, przyjeżdżali do szkoły, wspierali swoje dzieci, nagrywali wykłady na pamiątkę, robili zdjęcia, przywozili rekwizyty czy zwierzęta, o których opowiadały ich dzieci

Przez te dziesięć lat zaangażowaliśmy około 150 wykładowców. To wspaniały wynik!!!

Wszystkich uczniów, którzy chcieliby poprowadzić taki wykład na temat swojej pasji, cały czas zapraszamy do współpracy i kontaktu (przez MTeamsy) z koordynatorem projektu - panią Aleksandrą Bakierą

Zdjęcia archiwalne