W dniu dzisiejszym w klasach pierwszych zaczęliśmy realizację programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego  Puchatka”. Uczniowie dowiedzieli się jak należy bezpiecznie zachować się w szkole – na przerwie, w klasie, a także podczas wakacji i ferii zimowych. Utrwalili numery telefonów alarmowych oraz w jakich sytuacjach możemy z nich korzystać. Odegrali scenki przedstawiając sytuacje bezpieczne i niebezpieczne. Zadaniem dzieci było je nazwać i określić ich znaczenie.

Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w internecie.

Program realizowany jest na podstawie przygotowanych scenariuszy zajęć. Do każdej części dołączony jest krótki filmik edukacyjny.

Agnieszka Narazińska – Buczkowska.