„Bezpieczny tydzień”, to cykl zajęć świetlicowych, które odbyły się w tym tygodniu. Dzieci uczyły się jak bezpiecznie trafić do szkoły i ze szkoły do domu. Poznały sposoby prawidłowego poruszania się po drogach w mieście i poza nim. Wiedzą, że o zmroku należy być widocznym na drodze używając odblaski. Poznały najważniejsze znaki drogowe. Zajęcia wzbogacone były filmami edukacyjnymi, opowiadaniami oraz zabawami ruchowymi związanymi z ruchem na drodze. Podczas zajęć plastycznych uczniowie wykonywali znaki drogowe oraz plany miasta z uwzględnieniem sygnalizacji świetlnej. Uczniowie wiedzą jak należy zachować się w kontaktach z osobami nieznajomymi.

Część zajęć dotyczących bezpiecznej drogi do szkoły odbywała się w języku angielskim.

Agnieszka Narazińska - Buczkowska