W dniu 14 maja 2019r. dzieci z klasy Ia ( obecnie IIa) uczestniczyły w warsztatach „Czy każdy może być twórcą?” w sklepie MediaMarkt  Gdańsk I, znajdującym się przy ulicy Grunwaldzkiej 309 w Gdańsku. Tematyka warsztatów spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Po powitaniu przez Dyrektora Pana Grzegorza Radzikowskiego  rozpoczęły się zajęcia dotyczące legalnych źródeł kultury i  praw  autorskich. Dzieci tworzyły swoje dzieła . W trakcie zabawy selfie- stickami i smarthone’ami  dowiedzieliśmy się o zagrożeniach, które istnieją w Internecie, w szczególności o tym, jak szybko informacje mogą się rozprzestrzeniać. Unaocznieniem tego były wyświetlone na monitorach telewizorów fotografie  (selfie)wykonane przez uczniów. Na końcu odbyliśmy spacer po sklepie.