Dnia 6 grudnia 2018 roku obchodziliśmy szkolne Mikołajki. Jednym z wydarzeń było coroczne „Czytanie przy kominku”. Ta lubiana przez młodszych czytelników impreza została zorganizowana przez bibliotekę szkolną przy współpracy z Samorządem Uczniowskim oraz panią nauczycielką plastyki Jolantą Dybizbańską i Panią Aleksandrą Bakierą.

Przy tworzącej wyjątkowy nastrój dekoracji dzieci wysłuchały: „Legendy o Świętym Mikołaju”, baśni „O dwunastu miesiącach” oraz kolęd i pastorałek. Zaproszeni goście wspaniale wczuli się w swoje role i uczniowie słuchali z uwagą. Ta uroczystość nie tylko zachęca do sięgania po literaturę piękną, ale również wprowadza uczestników w świąteczny nastrój poprzez wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.