Tak - to już koniec...

Minęło 8 spotkań, na których dzieci zapoznały się ze światem projektowania 3D w programie komputerowym Sketchup. Z grupy 11 dzieci wytrwało do końca 9-cioro - gratulacje i dziękuję :). Przez te 16 godzin przebiliśmy się przez ciężkie wykłady z teorii i podstaw posługiwania się narzędziami ręcznymi typu miarka i ołówek :).
Potem podstawy programu - pierwsze rysunki i pierwsze bryły. I się zaczęło.

Prace samodzielne to ostatnie 5 godzin zajęć. Tu nie wtrącałem się i nie interweniowałem tam gdzie nie było pilnej potrzeby. Dlatego na końcowych projektach pojawił się np. Pan Parówka lub dziwne, montaże zlewu w blacie :).

W tym projekcie nie chodziło o idealne wyniki ale to samodzielność i wydobycie głęboko ukrytych zdolności. I tu zaskoczyły mnie bardzo 2 osoby - brawo!.

Wszystkim dziękuję - a w ramach podsumowania i podziękowania zmontowałem 2 filmy pokazujące to co zaprojektowały dzieci. Dwa filmy... bo zrobiły nam się z jednego projektu domu - dwa projekty :). Zachęcam do obejrzenia obydwu - to naprawdę zrobiły dzieciaki w wieku 11 lat! Można wybaczyć pewne niedoskonałości - mi się podoba i jestem dumny z całego zespołu!A kto nie ma ochoty na film - kilka zdjęć z ostatnich zajęć poniżej.
Może do zobaczenia wkrótce!

Tomasz Rohde

Więcej na BLOGU TUTAJ