W dniu dzisiejszym klasy III a i IIIc uczestniczyły w świetlicowym Dniu Pieczonego Ziemniaka.

Zajęcia w świetlicy były otwarte i mógł w nich uczestniczyć każdy chętny. Uroczystość  rozpoczęła się od zabawy w kole „Kartofelku nasz malutki rośnij duży, okrąglutki…..”. Następnie śpiewaliśmy piosenki o ziemniakach oraz jesiennych warzywach. Z prezentacji multimedialnej dzieci dowiedziały się skąd pochodzi ziemniak („Legenda o Pyrku”), jak nazywany jest on w różnych regionach Polski, jak dawniej i dziś uprawia się ziemniaki oraz jakie szkodniki na nim żerują. Uczniowie odgadywali jesienne zagadki. Każde zajęcie przeplatane było zabawą ruchowo – sprawnościową – wrzucanie ziemniaków do kosza (dzieci kontra dorośli), ziemniaczane rozgrywki rzędów, najdłuższa obierka (w tej konkurencji brali udział tylko dorośli).

Na sam koniec świetlicowego Święta Ziemniaka odbył się dietetyczny poczęstunek. Jedliśmy wspólnie gotowane ziemniaczki w mundurkach , sałatkę ziemniaczaną i dietetyczne ziemniaczane chipsy i prażynki.

Agnieszka Narazińska – Buczkowska.