GDAŃSKI TYDZIEN DEMOKRACJI W SP 35 W GDAŃSKU – OLIWIE BARDZO BLISKI ZAINTERESOWAŃ UCZNIÓW

III edycja międzyszkolnego konkursu interdyscyplinarnego „Demokracja niejedno ma imię” , wpisującego się w Gdański Tydzień Demokracji, pozwala uczniom wykorzystać umiejętności informatyczne w edukacji obywatelskiej.

Nad przebiegiem konkursu, pod patronatem Prezydent Miasta Gdańska – pani Aleksandry Dulkiewicz, czuwa doktor Wydziału Matematyki, fizyki, Informatyki UG – pan Paweł Klinga. Gośćmi honorowymi naszej uroczystosci były: Inspektor WRS Miasta Gdańska - Pani Iwona Kossakowska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców- Pani Dominika Andrzejczak.

- Uczniowie wybierają różny język w mówieniu o demokracji. – podkreśla jedna z organizatorek – pani Stanisława Lomperta – nauczycielka informatyki. Jest to język gier planszowych, gier w scretchu, gier w programie C++  czy w programie  Xmind- Zen.

- U podstaw jednak każdej najbardziej nowoczesnej gry znajdują się pojęcia ważne dla demokracji ; wolność, równość, szacunek, tolerancja – dodaje pani Ewa Mierzejewska - Abraham – nauczycielka historii – organizatorka konkursu.

Ważne jest to, że konkurs jest impulsem do szerszego spojrzenia wszystkich na problemy otaczającej nas rzeczywistości społeczno – gospodarczej.

- Konkurs zainicjowany przez nasze nauczycielki pozwala zrozumieć i poczuć naszym uczniom, że demokracja rozpoczyna się w nas , w naszej społeczności szkolnej przy wyborach do Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców, przy głosowaniu na projekty w Budżecie Obywatelskim, przy organizowaniu pomocy koledze z Ukrainy, przy wielu akcjach Miasta Gdańska. Uczy odpowiedzialności za siebie, miasto, a nawet kraj, czy świat. Dziękujemy serdecznie Wydziałowi Rozwoju Społecznego oraz Radzie Rodziców SP35 za ufundowanie nagród dla uczniów - mówi dyrektor SP 35 – Małgorzata Skwira.

Warto wspomnieć, że nad dwoma poprzednimi edycjami konkursu czuwał Pan Prezydent Paweł Adamowicz.