Drodzy Rodzice,

zgodnie z informacją przekazaną przez Ministra Edukacji Narodowej od 25 maja 2020 r. uczniowie klas I-III mogą brać udział w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych w szkole podstawowej przy uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.

Bardzo proszę o przesłanie do jutra  - 19 maja do godz. 9.00 -  na adres mailowy szkoły: sekretariat@sp35.edu.gdansk.pl informacji, czy chcieliby Państwo, aby Państwa dziecko mogło korzystać z zajęć oraz wyżywienia. Brak zgłoszenia będzie równoznaczny z brakiem chęci uczestnictwa w zajęciach.

Nauczyciele nadal będą prowadzić zajęcia oraz przygotowywać i przekazywać materiały do kształcenia na odległość dla wszystkich uczniów pozostających w domu.

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami dydaktyki oraz opieka świetlicowa obywać się będą w oparciu o następujące zasady:

1.  W grupie )* będzie mogło przebywać maksymalnie 12 uczniów, jeżeli liczba dzieci z danej klasy będzie większa zajdzie konieczność podziału klasy.
  2. Do grupy przyporządkowani będą ci sami nauczyciele.
  3. Jedna grupa uczniów będzie przebywać w wyznaczonej, stałej sali.
  4. Z sali, w której przebywa grupa zostaną usunięte przedmioty i sprzęty, których nie będzie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować.
  5. Odległości pomiędzy stolikami dla uczniów będą wynosić min. 1,5 m.
  6. Każdy uczeń będzie siedział przy oddzielnym stoliku.
  7. Uczeń będzie musiał posiadać własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć będą mogły znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce. Uczniowie nie będą mogli wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
  8. Grupa będzie spędzać przerwy pod nadzorem nauczyciela. Zostanie ograniczona każda aktywność sprzyjająca bliskiemu kontaktowi pomiędzy uczniami.
  9. Będą wprowadzone różne godziny przyjmowania grup do szkoły, różne godziny przerw oraz ewentualnych zajęć na boisku.
  10. Nie będą organizowane żadne wyjścia poza teren szkoły (np. spacer do parku).
  11. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
  12. Szkoła zorganizuje również zajęcia świetlicowe dla uczniów, których rodzice zgłosili potrzebę korzystania ze świetlicy szkolnej.
  13. Zajęcia świetlicowe będą odbywały się w sali dydaktycznej, w której przebywa dana grupa.
  14. Rodzice będą mogli przyprowadzać uczniów tylko do wyznaczonego miejsca z zachowaniem zasady – jeden rodzic z dzieckiem w odstępie 2 m od kolejnego rodzica
    z dzieckiem, przy czym należy również rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (m. in. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
  15. Do szkoły będzie mógł uczęszczać wyłącznie uczeń zdrowy, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  16. Uczniowie do szkoły muszą być przyprowadzani i odbierani przez osoby zdrowe.
  17. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji nie wolno przyprowadzać ucznia do szkoły.
  18. W szkole będzie przeprowadzany pomiar temperatury ciała ucznia.
  19. Jeżeli dziecko będzie przejawiać niepokojące objawy choroby zostanie odizolowane w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu z zapewnieniem min. 2 m odległości od innych osób. Rodzic zostanie zobowiązany do niezwłocznego odebrania ucznia ze szkoły.

) * grupę mogą stanowić uczniowie z równoległych oddziałów.

Z wyrazami szacunku,

Małgorzata Skwira