Oliwa to nie tylko zabytkowa dzielnica Gdańska, to przede wszystkim nasz dom i ludzie, dzięki którym jesteśmy szczęśliwi. Uważnie rozejrzyj się wokół i na nowo odkryj otaczający cię świat. Utrwal na zdjęciu niepowtarzalne chwile, miejsce nauki czy zabawy, a może uroczy zakątek, gdzie w samotności lubisz delektować się pięknem. Zatrzymaj się, dzięki fotografii ocalisz od zapomnienia wszystko, co jest tego warte.

Do Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów

szkół podstawowych województwa pomorskiego.

W sprawie: XIX edycji konkursu fotograficznego „Oliwa” o zasięgu wojewódzkim

Piękno starej Oliwy i tonące w zieleni Przymorze, Żabianka, Jelitkowo, są tematem konkursu fotograficznego organizowanego przez naszą szkołę. Granice Oliwy uznajemy tak jak dawniej Cystersi według książki Franciszka Mamuszki Oliwa. Okruchy dziejów, zabytki.

Najlepsze prace młodych fotografów, chcielibyśmy nagrodzić na uroczystym wernisażu w  luty 2020 roku.

Serdecznie zapraszamy uczniów z pomorskich szkół do udziału w tym konkursie.

Czekamy na zdjęcia do 30 listopada 2019 roku.