Dnia 28.01.20 nauczycielka wychowania fizycznego i uczestniczka projektu PO WER Monika Lehmann poprowadziła lekcję otwartą z angielskim metodą CLIL.
CLIL – Content and Language Integrated Learning dotyczy zintegrowanego kształcenia przedmiotowo – językowego opartego na jednoczesnym przekazywaniu treści z dziedziny nauczanych przedmiotów i elementów języka obcego. Metoda CLIL jest rekomendowana przez Komisję Europejską na rzecz promowania nauki języków obcych i różnorodności językowej. Istotne cechy tej metody to: systematyczna praca w grupie, dobór ćwiczeń uwzględniających różne typy inteligencji uczniów, nauka poprzez różne kanały sensoryczne, stosowanie źródeł i materiałów odpowiednich do prowadzenia nauczania zintegrowanego, słownictwo przydatne na lekcji CLIL, użycie języka obcego i rodzimego w nauczaniu zintegrowanym.
Uczniowie zapoznali się z różnymi grami i ćwiczeniami sportowymi, a polecenia były wydawane po angielsku. Nauczyciele obecni na lekcji wysoko ocenili prowadzenie zajęć metoda CLIL i wskazali na jej użyteczność  poprzez interdyscyplinarność zajęć.