Wśród naszych szkolnych tradycji, swoje stałe miejsce od ponad dziesięciu lat ma organizowane w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, we współpracy z biblioteką szkolną, spotkanie czytelnicze dla uczniów klas 0- III, które odbywa się w Mikołajki.

W trakcie tych spotkań staramy się co roku wprowadzić w radosny nastrój oczekiwania na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, a także pokazywać, że spotkania z książkami, to coś wspaniałego i fascynującego.

Także w tym roku 6 grudnia w zaprosiliśmy najmłodszych uczniów do szkolnej auli, w której pojawił się kominek i piękne, świąteczne dekoracje.

W tym nastrojowym otoczeniu mikołajkowe opowieści przeczytali nasi specjalni goście, czyli seniorki działające w Oliwskim Domu Sąsiedzkim, panie: Halina Spychała-Betka, Ewa Brandt, Danuta Wachowiak i Wanda Pawłowska oraz pan Andrzej Stelmasiewicz, Radny Miasta Gdańska i założyciel Fundacji Wspólnota Gdańska.

Wraz z gośćmi wystąpili także nauczyciele naszej szkoły: pani Dyrektor Małgorzata Skwira, panie Jolanta Szewczyk-Jankowska i Grażyna Wajman oraz pan Marcin Ciepliński.

Oprawę muzyczną spotkania stanowiły kolędy wykonane przez uczennice klasy IVa, Marysię Żurawską i Marysię Pertkiewicz, którym na gitarze akompaniowała pani Aleksandra Bakiera.

Dziękujemy wszystkim, którzy wystąpili przy szkolnym, mikołajkowym kominku i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie naszej imprezy czytelniczej i zapraszamy na kolejne spotkanie za rok!