Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

Informujemy, że Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych

Jest on nieobowiązkowy. Zainteresowani uczniowie mogę podejść do egzaminów w następujących terminach:

• 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski
  • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka
  • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki angielski.

Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów, numerując kolejno rozwiązywane zadania. Rozwiązane prace będzie można przesłać do nauczycieli uczących danych przedmiotów w klasach.

Próbny egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (tj. danie uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia). Prace nie będą oceniane, ani nie będzie podanych wyników procentowych. Nauczyciele przekażą tylko krótką informację zwrotną odnośnie nadesłanych prac.

W związku z egzminami próbnymi w dniach 30.03. - 01.04.2020 r. nie ma lekcji online dla klas ósmych.

Proszę pamiętać, że codziennie jesteśmy do Państwa dyspozycji i mocno ściskamy kciuki za naszych Ósmoklasistów!!!