Jako koordynatorzy organizujemy spotkanie nauczycieli ze szkół partnerskich realizujących wspólnie z nami projekt Erasmus+ ASAP.

Nasz szkoła gości obecnie koordynatorów z

✔️IC Diotti z Casamaggiore we Włoszech,
✔️Colegio Santa Isabel z Alquerias w Hiszpanii,
✔️College z Agrupamento de Escolas de Amares z Braga, w Portugalii.

Ponieważ celem projektu jest także rozwój kompetencji pedagogicznych, spotkanie rozpoczęliśmy od warsztatów Odysei Umysłu. Ogólnoświatowy program, nastawiony na rozwój kreatywnego i krytycznego myślenia, niesłychanie popularny w szkołach i ośrodkach psychoedukacji w Gdańsku, jest praktycznie nieznany w wielu krajach Europy. Zapał okazany przez uczestników wskazuje na to, że impuls przekazany przez trenerów ośrodka DAMB, poprzez naszych partnerów zostanie przekazany w świat.

Ostatni dzień przeznaczyliśmy na szkolenie z zakresu CLIL prowadzone przez charyzmatyczną wykładowczynię Uniwersytetu Gdańskiego panią Hanna Kryszewska. Było bardzo interaktywnie.

Oprócz warsztatów nauczyciele zwiedzili także szkołę i spotkali się z uczniami, którzy wezmą udział w planowanej już w grudniu wymianie.

Stay tuned.