Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
przed nami kolejny trudny okres.

Proszę porozmawiać ze swoimi dziećmi, bo oprócz pierwszej radości, którą wczoraj okazali w szkole, na pewno wewnętrznie przeżywają tę wyjątkową sytuację.
Myślę tu przede wszystkim o ósmoklasistach., którzy są w wyjątkowo ciężkiej dla nich sytuacji. W związku z tym, że chcemy Państwa wspomóc w tych dniach, kiedy dzieci będą przebywać w domu, odbyliśmy dzisiaj w szkole radę pedagogiczną. Oto jej wyniki:
1. Każdy z wychowawców będzie z Państwem w kontakcie przez e dziennik. Odpowie na nurtujące Państwa pytania.
2. Aby uczniowie odpowiednio wykorzystali czas, od poniedziałku na stronie naszej szkoły zostaną zamieszczone dla każdego poziomu klas od klasy 4 do 8 - dla każdego przedmiotu -materiały i linki z zadaniami i ćwiczeniami, nad którymi uczniowie będą mogli sami popracować. Treści będą powtórkowe, wykonanie zadań nie będzie oceniane - jedynie omówione, a więc od ucznia będzie zależało, ile zadań wykona z jakiego przedmiotu. Materiał będzie przeznaczony do zrealizowania od poniedziałku do piątku.
3.Uczniowie klas 0-3 dostali ćwiczenia do domu. Jeżeli jakiegoś dziecka nie było, proszę o kontakt z wychowawczynią przez e dziennik.
4.Nauczyciele uczący w klasach ósmych albo już rozdali, albo zamieszczą na stronie szkoły testy przygotowujące do egzaminu.
5.Wiem, że wielu uczniów lubi pracować online - dla nich nasi nauczyciele - przygotują specjalny materiał, na którym będą mogli rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania, do wykorzystania będzie jedna z aplikacji OFFICE 365 – Teamsy. Koordynatorki - panie Sylwia Kunze i Małgorzata Dobke - Buszman.
6. Możecie Państwo skorzystać też z darmowej platformy epodręczniki.pl oraz z innych platform, webinariów, które zostaną przez nas polecone lub po prostu Państwu się podobają.
7.Rekomendujemy też czytanie ulubionych książek lub rozwijanie zainteresowań poprzez zbieranie materiału i przygotowanie prezentacji ustnej lub multimedialnej o swoich pasjach do przedstawienia po przyjściu do szkoły na ocenę z aktywności.

Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinno oznaczać przerwy w nauce, a tym bardziej chodzenia po mieście.
Nie chcemy też Państwa obarczać dodatkowym obowiązkiem pracy z dzieckiem, dlatego przygotowany materiał będzie taki, aby dziecko potrafiło sobie z nim poradzić samodzielnie albo tylko trochę pogłówkować, a także pobawić się.
Dbajcie Państwo przede wszystkim o bezpieczne i higieniczne warunki.
W razie pytań, wątpliwości proszę kontaktować się z nauczycielami, wychowawcami i dyrekcją przez dziennik elektroniczny.
Dalsze postanowienia i informacje będą przekazywane na bieżąco.

Z wyrazami szacunku i z pozdrowieniami,
Małgorzata SKWIRA
Dyrektor SP 35