W listopadzie 2018r. Zespół Promocji Zdrowia przeprowadził w klasach najmłodszych akcję ważenia plecaków, która miała  na celu dostarczenie  informacji  nauczycielom i rodzicom o umiejętności pakowania tornistrów przez dzieci.

Badaniem zostali objęci  uczniowie nauczania początkowego. Wśród 106 zważonych plecaków , 4 przekroczyły wagę 5 kg. Najcięższy tornister należał do uczennicy klasy II i ważył 5,7 kg. Interesujące jest także to, że często w plecakach znajdowały się  podręczniki nieprzydatne  w danym dniu oraz rzeczy  nie związane z obowiązującym tego dnia planem lekcji ( pamiętniki, dwa piórniki, zeszyt do dyktanda, który powinien znajdować się u wychowawcy).

Po zakończeniu akcji  Zespół Promocji Zdrowia dokonał  podsumowania i wyciągnął następujące wnioski:

• Wzrost świadomości rodziców o wyborze właściwego tornistra ( waga tornistra)
  • Umiejętność prawidłowego pakowania tornistra wg planu lekcji
  • Zwrócenie uwagi dzieci i rodziców na wady postawy wynikające z noszenia ciężkich tornistrów