Za nami pierwsze spotkanie z nauczycielami ze szkół współpracujących z nami w ramach realizacji projektu ASAP Erasmus+. Rozpoczęliśmy od kursu rozszerzającego kompetencje  nauczycieli.  Licencjonowani trenerzy Odysei Umysłu z Ośrodka Twórczej Psychoedukacji DAMB zaopatrzyli nas w zestaw ćwiczeń, pomysłów rozwiązań i zadań, które, wypuszczone z Gdańska w świat, przełożą się z pewnością na rozwój zdolności twórczych uczniów i nauczycieli i zainspirują tych drugich do twórczego rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia. Na warsztaty CLIL, czyli metody nauczania łączącej łączącej różne obszary przedmiotowe i jednocześnie wspierającej społeczny, psychologiczny, fizyczny i poznawczy rozwój dzieci, prowadzone przez panią Hannę Kryszewską, starszego wykładowcę UG zaprosiliśmy także zainteresowanych nauczycieli z zaprzyjaźnionych okolicznych szkół, Szkoły Podstawowej nr 77, 65 i Liceum nr 9. Teraz oczekujemy na przyjazd uczniów w grudniu.

Wszystkie działania podejmowane w ramach realizacji projektu można śledzić na blogu: