Szanowni Państwo,

W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 listopada 2020r. informuję, że:

- uczniowie oddziałów  przedszkolnych – zerówek – pracują bez zmian – czyli stacjonarnie zarówno w szkole, jak i na lodowisku,

- uczniowie klas I-III – od 9 listopada do 29 listopada 2020r.przechodzą na nauczanie zdalne,

- uczniowie klas IV-VIII  pozostają na nauczaniu zdalnym do 29 listopada 2020r.

Do pracy zdalnej wykorzystujemy Microsoft Teams.

Podstawowe informacje dla wszystkich klas

- nie zmieniamy planu lekcji na żadnym poziomie klasowym,

- tematy lekcji, frekwencja uczniów, oceny – będą wpisywane do e dziennika,

- uczniowie powinni uczestniczyć w lekcjach online, korzystając obowiązkowo z włączonej kamerki, mikrofonu – kiedy wyznaczy to nauczyciel,

- nauczyciele będą tak zarządzać pracą podczas lekcji online, aby uczniowie mieli fazy działania offline.

Podstawowe Informacje dla klas I-III

- plan pozostaje bez zmian,

- każdy nauczyciel  – także trener-  będzie się łączył codziennie z klasą według godzin w planie lekcji,

-  nauczyciele i trenerzy będą tak organizowali czas pracy, aby zrównoważyć fazy online i offline,

- wychowawczynie każdej klasy skontaktują się z Państwem, aby dokładnie poinformować o przyjętym systemie pracy w danej klasie,

- WAŻNE – WYCHOWAWCZYNIE W PONIEDZIAŁEK BĘDĄ PAŃSTWU PRZESYŁAĆ WIADOMOŚĆ, CO BĘDZIE OMAWIANE W DANYM TYGODNIU, TAKŻE NA LEKCJACH  JĘZYKA ANGIELSIEGO, RELIGII I TRENINGACH – TAK,ABY W MOMENCIE PROBLEMÓW TECHNICZNYCH, ZŁEGO SAMOPOCZUCIA DZIECKA, NIEMOŻNOŚCI UCZESTNICZENIA W LEKCJACH – BYLI PAŃSTWO ZORINTOWANI W MATERIALE,

- praca wychowawczyń będzie głównie przebiegała codziennie  w trzech fazach – online – omówienie nowego materiału, offline – praca dziecka nad zadanym materiałem, ostatnia faza online – omówienie i podsumowanie pracy z fazy offline. Czas faz ustala wychowawczyni.

- jeżeli będzie taka potrzeba, klasa zostanie podzielona na dwie grupy – decyduje o tym wychowawczyni.

- proszę  Państwa o  zorganizowanie stanowiska pracy dziecka w domu, zadbaniu, aby pamiętało o zeszytach i podręcznikach.

Sprzęt – w razie problemów proszę o kontakt, ale niestety muszę zaznaczyć, że wypożyczyliśmy już większość komputerów. Będę starała się załatwiać te kwestie na bieżąco. Informuję, że  Szkoła nie dysponuje kamerkami ani mikrofonami.

Obiady – osoby, które nie dokonały wpłat za październik proszone są o uiszczenie zaległości. Za listopad  proszę nie płacić.

BARDZO WAŻNE! WEDŁUG ROZPORZĄDZENIA

ŚWIETLICA BĘDZIE PROWADZIŁA DZIAŁALNOŚĆ OPIEKUŃCZĄ DLA DZIECI OSÓB ZATRUDNIONYCH W PODMIOTACH WYKONUJĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ LECZNICZĄ  ORAZ INNYCH OSÓB REALIZUJĄCYCH ZADANIA PUBLICZNE W ZWIĄZKU Z ZAPOBIEGANIEM, PRZECIWDZIAŁANIEM I ZWALCZANIEM COVID-19. OSOBY ZOSTANĄ POPROSZONE O WYPEŁNIENIE STOSOWNEGO OŚWIADCZENIA U DYREKCJI SZKOŁY.

Biblioteka działa stacjonarnie od 8.00 do 15.00 , a więc jeżeli zajdzie taka potrzeba, będzie można wypożyczyć książkę czy lekturę dla dziecka.

Wszyscy wiemy, że przed nami bardzo ciężki czas. Jak zawsze liczę na Państwa wsparcie i zrozumienie.

Życzę dużo zdrowia i cierpliwości od całego Grona Pedagogicznego SP35.

Pozostaję do dyspozycji,

Małgorzata Skwira

Dyrektor SP 35

PS W sprawie szczegółów proszę kontaktować się z wychowawcami.