logo_szkoly.png

Dzień Kropki

16 września w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Kropki. Większość dzieci i nauczycieli miało na sobie stroje z motywem kropek. Uczniowie obejrzeli krótką bajeczkę „The dot”, która była inspiracją do dalszych naszych zajęć. Wszystkie dzieci otrzymały na białej kartce kropkę, którą trzeba była zmienić w coś ciekawego. Powstawały śmieszne zwierzątka, pojazdy, kwiaty i balony. Graliśmy w grę „kropka i krzyżyk”. Na twarzach malowaliśmy sobie piegi, oczywiście w kształcie kropek.

Agnieszka Narazińska - Buczkowska

Czy każdy może być twórcą?

W dniu 14 maja 2019r. dzieci z klasy Ia ( obecnie IIa) uczestniczyły w warsztatach „Czy każdy może być twórcą?” w sklepie MediaMarkt  Gdańsk I, znajdującym się przy ulicy Grunwaldzkiej 309 w Gdańsku. Tematyka warsztatów spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Po powitaniu przez Dyrektora Pana Grzegorza Radzikowskiego  rozpoczęły się zajęcia dotyczące legalnych źródeł kultury i  praw  autorskich. Dzieci tworzyły swoje dzieła . W trakcie zabawy selfie- stickami i smarthone’ami  dowiedzieliśmy się o zagrożeniach, które istnieją w Internecie, w szczególności o tym, jak szybko informacje mogą się rozprzestrzeniać. Unaocznieniem tego były wyświetlone na monitorach telewizorów fotografie  (selfie)wykonane przez uczniów. Na końcu odbyliśmy spacer po sklepie.

Świetlicowy konkurs plastyczny „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

TECHNIKA WYKONANIA – DOWOLNA.

TERMIN DOSTARCZENIA PRAC DO ŚWIETLICY – DO KOŃCA PAŹDZIERNIKA 2019.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU –

4 LISTOPADA 2019.

Rozpoczęliśmy sezon łyżwiarski 2019/2020 !!!

Miniony weekend 6-7.09.2019 był pierwszym sprawdzianem umiejętności naszych łyżwiarek figurowych podczas ogólnopolskich zawodów z okazji 100-lecia KS Soła Oświęcim. Nasze uczennice klasy VIa, VIIa i VIII a zaprezentowały dość wysoki poziom sportowy w klasie Juniora Młodszego B., który z pewnością będzie wzrastał podczas tegorocznego sezonu łyżwiarskiego. Wyniki szczegółowe na www.pfsa.com.pl
Gratulujemy wszystkim startującym, życzymy owocnej pracy, dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne starty !!!

logowanie.png

wrzesień 2019