DNI ZDROWIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 35

W GDAŃSKU OLIWIE

15.05-17.05.2023r.

Zespół ds. Promocji Zdrowia przygotował program Dni Zdrowia dla uczniów

SP nr 35 w Gdańsku Oliwie.

W poniedziałek 15.05.2023 gościliśmy w naszej szkole naszego absolwenta Szymona Klimaszewskiego, studenta Łódzkiej Akademii Medycznej, który tłumaczył uczniom jak ważna jest higiena jamy ustnej.

Pan Maciej Gimiński  rehabilitant GUM-edu, poprowadził pogadankę na temat wdrażania zdrowych nawyków dotyczących postawy ciała.

Uczennice klasy 8c poprowadziły zajęcia z najmłodszymi ( kl. 0-3 ) przygotowując i omawiając prezentację na temat: Zasady zdrowego odżywiania.

Przeprowadzony został Konkurs na temat zdrowego odżywiania dla klas 4 i 5.

Mini kurs pierwszej pomocy z cyklu: Starsi dla młodszych. Uczniowie kl. 8b poprowadzili zajęcia dla kl. 5c pod kierunkiem p. Doroty Rycharskiej.

Last but not least - Taneczne przerwy z  bratem  Markiem.

Wtorek  16.05.2023:

,,Uncja środków zapobiegawczych jest lepsza od tony środków leczniczych”-

(A .J. Cronin)  czyli ciąg dalszy relacji z naszych corocznych Dni Zdrowia:

- warsztaty na temat zdrowego odżywiania poprowadzone przez p. Karolinę Ferdyn i p. Zuzannę Ibron- dietetyczki z SKN żywienia klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

- wykłady na temat higieny ciała i umysłu przeprowadzone przez p. Annę Walentukiewicz z AWFiS

- Trudne sprawy czyli miesiąc z życia kobiety – warsztaty, których temat z założenia skierowany jest do dziewczynek.

- Zasady zdrowego odżywiania zaprezentowane uczniom klas 0-3 przez uczennice klasy 8c.

Środa 17.05.2023 :

- Na balonie szkolnym odbyły się zawody sportowe , gry i zabawy dla klas 0-3

- Wykład p. neonatolog  dr Natalii Czaplińskiej z Kliniki Neonatologii i Chorób Rzadkich Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pani dr opowiedziała jak ocenia się zdrowie narodzonych dzieci, jakie problemy stawia przed nimi przyjście na świat w związku ze zmianą środowiska. Uczestniczący uczniowie mogli przećwiczyć resuscytację na niemowlaku i dowiedzieć się jakie zagrożenia i korzyści niesie ze sobą wybór medycyny jako ścieżki zawodowej.

- Wykład p. Marietty Chełstowskiej i p. Jakuba Promę- przedstawicieli fundacji JA TEŻ na temat postrzegania osób z niepełnosprawnością intelektualną, ich potrzeb, pragnień, dążeń i ograniczeń, które stawia przed nimi życie.

- Autorska zumba poprowadzona przez brata Marka.

- Kulinarne dekoracje wykonane przez uczniów ze świetlicy szkolnej.