Zapraszamy uczniów klas VII I VIII do wzięcia udziału w tegorocznym projekcie Erasmus +.

Jeden z projektów ‘Do celu. Bez stresu’ obejmuje współpracę ze szkołami partnerskimi z Portugalii, Włoch i Hiszpanii. W tym roku szkoła polska będzie organizowała wymianę w Gdańsku od 9.12 – 13.12.  Na nasze zaproszenie przyjedzie 18 lub 24 uczniów i w maju (po egzaminach) 6 lub 8 uczniów klas VIII wyjedzie do Portugalii. Pozostali uczniowie wyjadą w przyszłym roku do tych samych uczniów, hiszpańskich i włoskich, którzy odwiedzą ich w tym. Szkoła opłaca przelot, przejazd, ubezpieczenie i zajęcia organizowane w tygodniu, to jest wycieczki i warsztaty.

Drugi projekt, ‘Morze na horyzoncie’, realizowany jest z udziałem szkół z Francji, Rumunii, Chorwacji i Grecji. W tym roku 5 dzieci ma wyjechać w marcu do Grecji i w maju 5 dzieci do Rumunii. Pozostałe szkoły, czyli francuska, chorwacka i polska organizują wymianę w przyszłym roku, nasza szkoła w maju. Tak jak powyżej, szkoła opłaci przelot, przejazd, ubezpieczenie i zajęcia organizowane w tygodniu wymiany, czyli wycieczki i warsztaty.

Dzieci, które chcą wziąć udział w wymianie muszą posługiwać się językiem angielskim w stopniu dobrym, wyróżniać się pracą na rzecz szkoły i klasy oraz dysponować warunkami bytowymi umożliwiającymi im zakwaterowanie ich rówieśnika przez tydzień.

Poszukujemy przede wszystkim uczniów klas VII i VIII ze względu na wiek uczniów ze szkół partnerskich, ale jeżeli nie będzie ochotników zwrócimy się do klas VI.