Pozytywna komunikacja to nowy projekt SP 35 Gdańsk w ramach działań ogólnopolskich (Rok Realcji) i globalnych (Impact Project jako Skype Collaboration). Impact Project to współpraca 64 szkół z 25 krajów o celach zrównoważonego rozwoju. My przystępujemy z tematem dobrego samopoczucia i zdrowia czyli jak pozytywna komunikacja poprawia relacje międzyludzkie.

Pod koniec stycznia 2019 rozpoczęliśmy w szkole tematykę rozmowy o kształtowaniu pozytywnych relacji w programie ogólnopolskim Rok Relacji. Rok Relacji w Edukacji to oddolna akcja nauczycieli i rodziców z pasją. Autorami pomysłu są Marta Rosińska i Grzegorz Śpiewak – trenerzy, językowcy, autorzy podręczników. Jej celem jest wszechstronna promocja budowania dobrych relacji w naszych szkołach oraz miejscach pracy. Chcemy wymieniać się pomysłami i scenariuszami lekcji czy warsztatów, które w praktyczny sposób pokażą, jak tworzyć i pielęgnować takie relacje w szkole.

Pozytywna komunikacja to też cykl działań klasy 8a z nauczycielką Małgorzatą Buszman w międzynarodowym projekcie Impact Project jako części Skype Collaboration (Współpraca Skype) – 64 szkoły z 25 państw. W styczniu i lutym podejmujemy następujące działania prowadzone w języku polskim i angielskim:

*rozmawiamy czym jest  pozytywna komunikacja, szacunek – aplikacja Flipgrid (krótkie video)

*burza mózgów – jak zatrzymać hejt – filmik YouTube

*drama – jak rozwiązać konflikty: rozmowa zamiast krzyku – aplikacja Kizoa

*uczeń-mistrzem – uczymy młodszych uczniów jak być życzliwym – lekcje życzliwości

* piątek życzliwości – powiedz komuś coś miłego

*lekcje Skype – dzielimy się doświadczeniami z projektu z rówieśnikami ze świata