10 maja 2019 r. gościliśmy w naszej szkole studentów z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wraz z opiekunem panią doktor J. Stefanowicz. Wszystko to w ramach działań programu ,,Szkoła promująca Zdrowie” . Tematem spotkania, w ktorym udział wzięły klasy Vc, Va, Vd, VIa, VIb było zdrowe odżywianie dzieci w wieku szkolnym. Zajęcia rozpoczęły się wykładem na temat ,,Zdrowe nawyki żywieniowe”, a podczas drugiej, praktycznej części ,uczniowie pracowali w grupch nad zadaniem, które polegało min. na ułożeniu prawidłowej piramidy zdrowego żywienia, ustaleniu zdrowego stylu życia dzieci i młodzieży oraz dokonaniu pomiarów ciała i obliczaniu wskaźnika BMI oraz WHR. Nigdy dość przypominania tych informacji szczególnie sportowcom, dla ktorych zdrowa dieta jest ważnym elementem wspierającym ich rozwój.