😀Zapraszamy na autokarową wycieczkę do Londynu.
Data: 22.-28. październik 2022 (sobota-piątek). Wyjazd rano spod szkoły, powrót pod szkołę.
Wyjazd ze sprawdzonym biurem podróży.
Cena 2200 zł plus 100 funtów na muzea i komunikację. Kieszonkowe we własnym zakresie.
Wpłata zaliczki 200 zł do 5 września, wpłata całości do 25 września
Na wycieczkę mogą jechać uczniowie z co najmniej dobrym zachowaniem oraz z co najmniej dobra ocena z języka angielskiego. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia przyjmuje od rodziców anglistka Małgorzata Dobke-Buszman poprzez edziennik. Terminowa wpłata zaliczki jest gwarancją wyjazdu.
Zakwaterowanie w hotelu harcerskim w Londynie.
Obowiązuje posiadanie paszportu!!!
Program (może ulec zmianie kolejność zwiedzania)
RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI
1 DZIEŃ
W godzinach porannych zbiórka uczestników w Gdańsku blisko szkoły (godzina do ustalenia). Przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię do Francji.
2 DZIEŃ
Przeprawa przez Kanał La Manche. Przejazd do Londynu. Zwiedzanie: London Bridge, Katedra St. Paul's, Teatr Szekspirowski. Około godz. 18:00 przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
3 DZIEŃ
Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie Londynu. Zobaczymy między innymi Buckingham Palace, Opactwo Westminsterskie, Parlament, Trafalgar Square, Tower of London, panorama miasta z London Eye (wys. 135 m), Piccadilly Circus, China Town w dzielnicy Soho. Wieczorem powrót do ośrodka, obiadokolacja i nocleg.
4 DZIEŃ
Po śniadaniu jedziemy do Windsoru. Pod nieobecność Królowej, zwiedzamy Zamek, jedną z najpiękniejszych rezydencji królewskich. Powrót do Londynu. Zwiedzanie Baker Street na której jest Muzeum Sherlocka Holmesa, Muzeum Madame Tussaud's, Hyde Park. Powrót na obiadokolację i nocleg do ośrodka
5 DZIEŃ
Po śniadaniu odwiedzimy: British Museum, przejedziemy się piętrowym czerwonym autobusem i zrobimy zakupy przy najdłuższej ulicy handlowej Londynu - Oxford Street, zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.
6 DZIEŃ
Po śniadaniu jedziemy do Greenwich słynnego z południka "0" i Królewskiego Obserwatorium. Pamiątkowe zdjęcia i spacer po parku. Wyjeżdżamy w stronę kanału La Manche. Po przeprawie przez kanał udajemy się w kierunku Polski.
7 DZIEŃ
Przyjazd na granicę Polski ok. południa, powrót do Gdańska w godzinach popołudniowych.