W czwartek 5.12.2019r. w auli Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego odbyła się Konferencja dla przedszkoli/szkół/placówek oświatowych realizujących program Szkoła Promująca Zdrowie. Nasza szkole reprezentowały panie: Marlena Cuch i Monika Busler. Temat konferencji to,, Zdrowy posiłek w szkole i w domu”. Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia Wojewódzkich Certyfikatów ,,Szkoła Promująca Zdrowie” oraz wręczenia aktów przynależności przyjęcia do Pomorskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Spotkanie uświetnił występ chóru Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szemudzie ,,Kamertonki”. Tematy wystąpień poszczególnych prelegentów to: 1. Śniadanie w domu daje moc. 2. Tworzenie warunków do zdrowego odżywiania w przedszkolu i szkole.3. Żywienie w przedszkolach i szkołach z terenu pomorskiego z perspektywy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Konferencja zakończyła się prezentacja Dobrych Praktyk Żywienia w SP nr 79.