W piątek, 9 listopada zabraliśmy naszą wspólnotę szkolną w sportowo-muzyczną podróż przez wydarzenia, które całymi latami budowały polską tożsamość narodową i cementowały wiarę w to, że wolność jest wartością, o którą warto walczyć. Na tę podróż złożyły się:

 

  1. piękna inscenizacja „Pisk białego orła” przygotowana przez klasy IVc i Va, wspierane przez chór szkolny pod kierunkiem pani E. Klawikowskiej i pani A. Newlaczyl i z piękną dekoracją wykonaną przez panią Dybizbańską;
  2. radosna impreza „Sto bramek na 100-lecie Niepodległej”- w jej ramach nasi goście, rodzice, nauczyciele i uczniowie SP 35 oddali 100 celnych strzałów na odpowiednio przygotowaną bramkę do gry w piłkę ręczną; nad całością czuwała M. Lehmann
  3. udana próba bicia rekordu w śpiewaniu hymnu państwowego o 11.11;
  4. otwarcie wystawy „Różne oblicza patriotyzmu” przygotowaną przez panie: M. Buszman, M. Terech, S. Lompertę i E. Mierzejewską;
  5. odśpiewanie hymnu wspólnie z mieszkańcami Oliwy- my śpiewaliśmy w Parku Oliwskim;
  6. krzyżówka terenowa zorganizowana przez panią Jolantę Szewczyk-Jankowską;
  7. Biało-czerwony wystrój szkoły, przygotowany przez wszystkich nauczycieli pod kierunkiem pań S. Grodel i A. Kulińskiej

 

 

    Uczniowie SP 35 wzięli też udział w wielu konkursach o tematyce patriotycznej i niepodległościowej (np. na lapbook „100-lecie Niepodległej”, w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Patriotycznej w kategorii pieśni patriotycznej i prezentacji multimedialnej) oraz projektach edukacyjnych (np. „ Poprzez Niepodległą”- realizowany z setką innych szkół z całej Polski na platformie e-twinning). Nasze obchody miały też wymiar międzynarodowy- o polskich i amerykańskich doświadczeniach walki o niepodległość rozmawialiśmy z weteranem bitwy o Midway, wykorzystując platformę Microsoft Education i Skype’a

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę przypieczętowaliśmy udziałem w XVI Gdańskiej Paradzie Niepodległości, a zamkniemy powtórzeniem inscenizacji „Pisk białego orła” w piątek, 16.11.2018r o godz. 10.45. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ją zobaczyć.