Drodzy Rodzice!

Znaleźliśmy się wszyscy w trudnej sytuacji. Wiele dzieci ma przerwę w terapii logopedycznej, a jak wiadomo systematyczność i konsekwencja jest podstawą sukcesu. Jeśli zabraknie regularnej pracy, może się okazać, że po powrocie do gabinetu trzeba będzie zaczynać wszystko od początku. Czy tego chcemy? Oczywiście, że nie. 

Co więc możemy zrobić?

Wasze pociechy prawdopodobnie prowadzą  zeszyty pełne materiału wyrazowego. Warto przygotować sobie zbiór wyrazów lub zdań, które powinny być utrwalane przez Wasze dziecko i wykorzystać je do najfajniejszej zabawy pod słońcem. To prawda, że rodzic nie jest logopedą, ale faktem jest też to, że to rodzic zna najlepiej swoje dziecko. Czym najchętniej się bawi? W co lubi grać?

 Może są to gry planszowe?
Świetnie!
Na pewno macie w domu tradycyjną grę planszową z kostką i pionkami, taką jak Grzybobranie czy Chińczyk. Jeśli nie, możecie wspólnie z dzieckiem łatwo taką grę narysować lub wykleić z kolorowego papieru. Przygotujcie do gry karteczki ze słowami lub obrazkami, które dziecko musi nazwać, przeczytać lub powtórzyć zanim wykona rzut kostką. W ten sposób podczas miłej, wspólnej zabawy możecie przemycić ćwiczenia artykulacji.

 Może Wasze dziecko lubi grać w gry pamięciowe typu Memory?
Cudownie!
Przygotujcie wspólnie pary obrazków z ćwiczoną przez dziecko głoską. Możecie wspólnie poszukać obrazków w Internecie i wydrukować, możecie też narysować. Nie potraficie? Tym lepiej. Będzie weselej i trzeba będzie jeszcze się domyślić, o co chodzi. A może Wasze dziecko świetnie czyta? Wspaniale! Zamiast par obrazków możecie przygotować pary wyrazów.

Miłej zabawy!

Jest także w niektórych przypadkach możliwość zajęć on-line, osoby zainteresowane prosimy o kontakt przez dziennik elektroniczny.

Logopedki SP nr 35

 

LOGOPEDA

p. Katarzyna Szłapa

PONIEDZIAŁEK

-

WTOREK

9:45 - 16:15

ŚRODA

-

CZWARTEK

9:45 - 17:00

PIĄTEK

13:40 - 15:20

 

 

 

 

 

 

 

pliki do pobrania