PONIEDZIAŁEK 11.04.2022 DNI ZDROWIA W SP NR 35

Dziś odbyły się warsztaty edukacyjno-kulinarne w klasie 3c. Zajęcia prowadziły p. Marlena Cuch i Monika Busler. Zajęcia poświęcone były kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych. Uczniowie poczęstowani zostali owocowym smoothie oraz sami przygotowali ulubiony deser jogurtowo-owocowy z płatkami owsianymi.

W auli szkolnej odbyły się dwa wykłady dla klas 8c, 8a, 7a, 7b , które poprowadziła p. psycholog Martyna Domańska. Temat wykładów: ASD u młodzieży, ADHD, choroby psychiczne.

Zajęcia z udzielenia pierwszej pomocy dla klasy 5b poprowadziła p. Dorota Rycharska. Asystowali Jej uczniowie klasy 8c, którzy prezentowali młodszym kolegom różne warianty udzielania pierwszej pomocy.

Turniej wiedzy na temat zdrowego odżywiania dla klas 4-6 poprowadziły panie: Sylwia Tambelli, Iwona Tomasik. Zwycięzcą turnieju została klasa 4c. GRATULUJEMY!

Taneczne przerwy dla uczniów naszej szkoły poprowadziła p. Mariola Pesta.

Uczniowie klasy 8c zaprezentowali uczniom klas najmłodszych prezentację pt. Zdrowe żywienie.

WTOREK 12.04.2022 DNI ZDROWIA W SP NR 35

Klasy piąte rozpoczęły od zajęć na temat zasad zdrowego trybu życia, higieny i odżywiania, przeprowadzonych przez panią Annę Walentukiewicz. Równolegle na balonie rozpoczęły się zorganizowane przez trenerów piłki ręcznej turnieje sportowe, w których brały udział klasy 1 – 3.

Następnie wybrane klasy 4, 5, 6 i 7 zostały zaproszone na warsztaty na temat właściwego komponowania posiłków przeprowadzone przez panią Anetę Kałużną, studentkę ostatniego roku Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w przerwach tanecznych prowadzonych przez panią Mariolę Pestę.

ŚRODA 13.04.2022r. DNI ZDROWIA W SP NR 35

Dziś od rana się działo. W stołówce szkolnej klasa 8d pod czujnym okiem swojej wychowawczyni p. Iwony Tomasik przygotowywała kolorowe kanapki wiosenne.

Z kolei w auli szkolnej gościliśmy p. Joannę Klimaszewską- psychoterapeutkę, doktora psychologii, założycielkę Pracowni Psychologicznej Sensoria. Nasz gość poprowadził wykład pt. Czy nasz mózg nasz oszukuje? W spotkaniu brały udział klasy 6c i 5c.

Następnie odbyły się warsztaty dla klas: 4a, 4b, 4c dotyczące segregacji śmieci, które poprowadziła p. Marlena Cuch.

Po warsztatach dotyczących umiejętnej segregacji śmieci, nasz szkolny terapeuta p. Marcin Ciepliński spotkał się z klasami 8 aby przybliżyć im temat pt. Higiena snu.

Taneczną przerwę poprowadził brat Marek.

Pani Sylwia Tambelli i Iwona Tomasik zorganizowały Turniej Wiedzy na temat Chorób dla klas 7 i 8, a także zajęcia Healthy food and sports Escape room dla klas: 5b, 6a, 6c.

Opracowała:

Koordynator szkolny programu SzPZ