Realizację projektu Morze na horyzoncie w naszej szkole rozpoczęliśmy od poznania fauny Morza Bałtyckiego. Klasy 5 i 6 wzięły udział w lekcjach CLIL, integrujących przyrodę z językiem angielskim, podczas których dowiedziały się jakie zwierzęta zamieszkują nasze morze, jakie są ich cechy charakterystyczne i jakie grupy systematyczne reprezentują. Sprawdzeniem jak dobrze sobie radzą z rozpoznawaniem gatunków była gra typu escape room, podczas której uczniowie rozwiązywali interaktywne ćwiczenia i szukali wskazówek prowadzących ich do kolejnych zadań. Klasa 3a, z kolei, także połączyła wiadomości z zakresu przyrody z językiem angielskim i przygotowała tablicę z opisami najpopularniejszych zwierząt morza Bałtyckiego.