W dniach 21-28 04.2024 kolejna nauczycielka, w ramach realizacji projektu Erasmus+, wzięła udział w szkoleniu „Kurs języka angielskiego dla początkujących”, we Florencji, we Włoszech. Program szkolenia, koncentrując się na słownictwie, gramatyce, wymowie i umiejętnościach konwersacji, dawał możliwość zwiększenia umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim podczas zajęć. Zajęcia zwiększyły pewność siebie w czytaniu, pisaniu i mówieniu w języku angielskim. Podczas zajęć można było zapoznać się z nowoczesnymi trendami w nauczaniu, oraz nowymi technikami przekazu wiedzy. Słuchacze kursu pochodzili z wielu europejski krajów takich jak Francji, Rumunii, Hiszpanii, Portugalia oraz Polska co sprawiło, że można było poznać realia szkolnej rzeczywistości w powyższych krajach. Program zajęć był napięty, jednak był też czas na integrację podczas wspólnego lunchu z tradycyjnymi włoskimi potrawami, wspólny spacer po Florencji oraz fakultatywne wycieczki. Kurs, oprócz nauki języka angielskie dał możliwość poznania ciekawych ludzi, co stanowiło okazję do dowiedzenia się o metodach pracy z dzieckiem w innych krajach. Wyjazd i szkolenie zostało w całości sfinansowane ze środków Unii Europejskiej.