Międzyszkolny Konkurs Drużynowy Wiedzy o Oliwie o puchar Dyrektora Szkoły.
Pierwsza edycję tego nowego konkursu odbyła się w naszej SP35 26 października.
Do konkursu przystąpiły trzyosobowe zespoły, reprezentujące oliwskie szkoły:
🔹Szkoła Podstawowa dla Dziewcząt Fregata w Gdańsku,
🔹Szkoła Podstawowa nr 23 w Gdańsku,
🔹 Szkoła Podstawowa nr 35 w Gdańsku - czyli gospodarze tego turnieju.
Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy 7a: Julianna Buńka, Nadia Ignaczak, Amelia Okoniewska (zawodnik rezerwowy Lena Ignaczak), a opiekunem grupy była Pani Jolanta Szewczyk - Jankowska.
Konkurs Wiedzy o Oliwie składał się z trzech etapów.
1️⃣ W pierwszym etapie zespoły odpowiadały na pytania dotyczące historii Oliwy.
2️⃣ W drugim etapie uczestnicy mieli za zadanie po fotografiach rozpoznać charakterystyczne miejsca znajdujące się w naszej dzielnicy.
3️⃣ W ostatnim etapie (najbardziej wymagającym!) zadaniem każdego zespołu było w określonym czasie stworzyć i zaprezentować własny symbol Oliwy.
Podczas trzeciego etapu publiczność miała możliwość obejrzenia interesujących występów klasy 1a, 3a i 6a oraz solowy występ uczennicy Julii Kamińskiej z klasy 5a, która zatańczyła jako Michael Jackson.
Po burzliwych naradach jury w składzie: Pan Tomasz Strug (przewodniczący), Pani Marta Moksa oraz Pani Dyrektor Małgorzata Skwira przyznało punkty za trzecią konkurencję i wszystko stało się jasne!
🥇 Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej numer 23,
🥈 Drugie miejsce - Szkoła Podstawowa dla Dziewcząt Fregata,
🥉 Trzecie miejsce - gospodarze, czyli Szkoła Podstawowa nr 35.
Dziękujemy Radzie Dzielnicy Oliwa za sfinansowanie nagród głównych w naszym konkursie.