Wyjazd był poprzedzony przygotowaniami do odbycia mobilności poprzez współpracę, również online. Nauczyciele realizowali szereg zadań, posiedli wiedzę o kulturze kraju do którego wyjechali, jak również poznali jego system edukacji, wymieniali się też również nowoczesnymi metodami pracy.

Założeniem mobilności było polepszenie umiejętności językowych, w tym przypadku języka angielskiego, poznanie nowych kultur i współpraca w środowisku międzynarodwym. W czasie wolnym uczestnicy zwiedzali najciekawsze miejsca na Malcie. Odwiedzaliśmy restauracje poznając regionalne dania i poznając się wzajemnie oraz rozmawiając o różnicach kulturowych. Najważniejszym celem było polepszenie umiejętności językowych. Zygmunt Pilarek będzie mógł wprowadzać słownictwo w języku angielskim na lekcjach informatyki, w szczególności podczas nauki programowania. Monika Lehmann podobnie będzie robić na lekcjach wychowania fizycznego i treningach piłki ręcznej. Zdobyte umiejętności językowe przydadzą się w udziale lub organizacji turniejów międzynarodowych. Ważnym elementem wyjazdu jest również poznanie różnic kulturowych, które pomogą lepiej zrozumieć potrzeby uczniów z innych krajów uczących się w naszej szkole, a mamy ich coraz więcej.

Podsumowując Zostały zrealizowane trzy cele wyjazdu związane z potrzebami pracy szkoły jak:

1. Podniesienie poziomu umiejętności języka angielskiego.

Każdego dnia uczestnicy mieli 6 godzin intensywnej nauki w małych grupach. Po zajęciach były jeszcze organizowane eventy w których się porozumiewano po angielsku.

1. Poznanie kultury innych Państw.

W grupie prawie każdy student był innej narodowości. Dla przykładu w jednej z grup Zygmunta: Hiszpania, Japonia, Kazachstan, Korea Południowa, Tajlandia. W innej grupie narodowości jak Senegal, Kostaryka, Włochy i wiele innych.

1. Nawiązanie nowych kontaktów

Poznaliśmy wiele fantastycznych osób z którymi utrzymujemy kontakt, przez co też rozwijamy nasz poziom języka angielskiego.

Dodatkową korzyścią jest poszerzenie oferty szkoły wprowadzając od przeszłego roku szkolnego I klasę ogólną z rozszerzoną Informatyką z elementami słownictwa angielskiego.