W dniach 11-16.03.2024 jeden z naszych trenerów w ramach realizacji projektu Erasmus+ wziął udział w szkoleniu „Popraw swój angielski, dyskutując na popularne tematy w edukacji”, w miejscowości Valetta na Malcie.

Program szkolenia obejmował następującą tematykę:

- Sztuczna inteligencja,

- Aktywne słuchanie,

- Nauczanie i uczenie się odwrócone, hybrydowe i mieszane,

- Nastawienie na rozwój,

- Włączenie społeczne, dostępność, kultura,

- Prywatność danych,

- Media społecznościowe.

Podczas zajęć, prowadzonych w języku angielskim, można było zapoznać się z nowoczesnymi trendami w nauczaniu, oraz nowymi technikami przekazu wiedzy.

Słuchacze kursu pochodzili z wielu europejski krajów takich jak Niemcy, Czechy, Litwa, Chorwacja, Portugalia oraz Włochy co sprawiło, że można było poznać realia szkolnej rzeczywistości w powyższych krajach.

Program zajęć był bardzo napięty, ale na szczęście znalazł się czas na integrację podczas wspólnego lunchu z tradycyjnymi maltańskimi potrawami oraz w trakcie dwóch fakultatywnych wycieczek, do miejscowości Mdina - była pierwszą stolicą Maty, a także na wyspę Gozo.

Wyjazd i szkolenie zostało w całości sfinansowane ze środków Unii Europejskiej.