Masz wpływ na świat - lekcja UNICEF z myśleniem krytycznym

Klasa 7c SP 35 Gdańsk bierze w tym roku szkolnym udział w projekcie UNICEF - Klub Szkół UNICEF. Dzień Ziemi 22.04 stał się przyczynkiem do rozmowy o wpływie każdego z nas na środowisko, na wspólną przyszłość. Trenowaliśmy wiele postaw myślenia krytycznego: przetwarzanie informacji, sprawdzanie faktów, analiza, hipoteza, ocena. Najważniejsze okazały się rozwiązywanie problemów i myślenie o konsekwencjach.

Czy wiecie, że na produkcję jednej koszulki potrzeba 2500 l wody? Czy naprawdę potrzebuję tyle nowej odzieży? Bądźmy świadomym konsumentem i ograniczajmy konsumpcjonizm. To pomaga środowisku.

Czy wiecie, że producent ciastek Oreo przyczynia się do karczowania lasów indonezyjskich pod uprawę oleju palmowego? Czy kupisz następnym razem ciastka Oreo? Bądź świadomy i odpowiedzialny.

Czy wiesz, że ze starej koszulki możesz stworzyć torbę na zakupy? Jak? Przeczytaj w linku poniżej. Materiał z lekcji UNICEF.

Lekcję zakończyliśmy rutyną MK 3 wyrazy, 2 pytania, 1 porównanie. Przeczytajcie, co mówią uczniowie o synonimach słowa 'wpływ'.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie mk.png