Dinan / Francja / 04-08 kwietnia 2021r.

Dzień 1

Warsztat związany z przypływami i odpływami.

Bretania jest obszarem na którym rejestrowane są jedne z największych przypływów i odpływów na świecie.

Uczniowie w grupach pracowali nad zadaniami związanymi z wyliczaniem godzin i zakresu przypływów w różnych porach roku.

Po południu uczniowie naocznie mogli się przekonać i zaobserwować zjawisko podczas wizyty na Archipelagu Ebihems gdzie mieli okazję przejść spacerem podczas mającego miejsce odpłuwy na okoliczne wysepki.

Dzień 2

Drugiego dnia uczniowie w grupach prezentowali swoje kraje, miasta i szkoły opowiadając o nich pozostałym uczestnikom na podstawie wcześniej przegotowanych prezentacji.

Po południu każdy z krajów zaprezentował przygotowaną piosenkę i teledysk do wybranego utworu związanego z morzem. Była możliwość wspólnego śpiewania i zabawy Każdy kraj wybrał inny rodzaj muzyki i inną formę prezentacji swojej piosenki od rapu do poezji śpiewanej.

Dzień 3

W tym dniu każda z grup zaprezentowała swój przepis na danie związane ze swoim krajem i nawiązujące do produktów morskich.

Wszystkie przepisy były fantastyczne i zachęcały do kulinarnych eksperymentówJ

Po południu młodzież zwiedziała Dinan posiłkując się miejską grą terenową – zadaniem uczniów było odnalezienie charakterystycznych punktów wskazanych na mapce Dinan.

Dzień 4

Tego dnia uczniowie mieli okazję zwiedzić Mount St Michel . W trakcie zwiedzania otrzymali karty pracy z grą terenową opartą na ciekawostkach i interesujących elementach tego niezwykłego miejsca.

Dzień 5

W tym dniu młodzież odwiedziła St Malo gdzie miała okazję zwiedzić to niezwykle interesująca miasto piratów w towarzystwie fantastycznej pani przewodnik.

Po południu po powrocie do szkoły nadeszła pora na małą chwilę rywalizacji podczas gry Kahoot podsumowującej cały tydzień aktywności oraz wypełnienie ankiet ewaluacyjnych.

Cały wyjazd był niezwykłym doświadczeniem edukacyjno-krajoznawczym. Uczniowie na pewno na długo zapamiętają wyniesione z niego wrażenia.

https://www.facebook.com/sp35gdansk/videos/348910480592397