Pasje Dziecięce po angielsku?!? Tak, to jest możliwe. Dzisiaj rano w naszej szkole odbyły się wykłady w języku angielskim. Uczeń klasy 8a, Rafał Żurawski został zaproszony do swoich młodszych kolegów z klasy 3a z opowieścią o niezwykłym ptaszku - Zimorodku. Kingfisher, czyli "król łowów". Czy wiecie, że jego nazwa nie pochodzi wcale od zimy tylko od słowa ziemia a dlaczego? Między innymi tego dowiedziały się dzieci słuchające Rafała, który przygotował piękną prezentację w języku angielskim i cały wykład również poprowadził w tym języku. Dzieci poznały wiele nowych słów takich jak: Kingfisher, Sparrow, crayfish, breeding, area, alike, nest. I zadawały pytania po angielsku a to nie takie łatwe. Ale wszystko udało się wspaniale, bo nad całością czuwała nauczycielka języka angielskiego pani Małgorzata Buszman.

Jeżeli ktoś z Was, uczniów SP35, chciałby także poprowadzić wykład po angielsku, proszę o kontakt ze mną na M.Teams.
Pozdrawiam Koordynator projektu Aleksandra Bakiera