W dniach 23, 24 i 25 września w naszej szkole odbyły się ważne uroczystości – pasowanie na uczniów przez panią Dyrektor Małgorzatę Skwirę dzieci z klas kolejno: 1c, 1a i 1 b.

Nasi pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, być sumiennymi uczniami, dbać o honor i dobre imię szkoły, a także być dobrymi kolegami i koleżankami oraz pomagać słabszym i potrzebującym.

Następnie swoje ślubowanie złożyli rodzice pierwszaków. Ze wzruszeniem przyrzekli pamiętać, że dziecko jest największym skarbem, słuchać go uważnie, często przytulać i oceniać w dziecku to, co w nim jest  najlepsze.

Gośćmi specjalnymi i wielką atrakcją spotkań były wesołe zwierzaki z oliwskiego ZOO, które zadały kandydatom na uczniów zagadki i wraz ze wszystkimi zaproszonymi gośćmi wysłuchały występów naszych pierwszoklasistów, którzy zaśpiewali przygotowane piosenki i wyrecytowali wiersze, po każdym występie zbierając zasłużone oklaski.

Potem jeszcze tylko kilka pamiątkowych zdjęć pod dekoracją z kolorowym napisem „Jestem uczniem” i już pierwszoklasiści mogli poczuć się jak pełnoprawni uczniowie naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ta pierwsza, ważna dla naszych najmłodszych uczniów, szkolna uroczystość była taka udana, bezpieczna i przebiegła w miłej atmosferze.