PODSUMOWANIE  AKCJI  ,,DNI  ZDROWIA 2021 ” PRZEPROWADZONEJ PRZEZ ZESPÓŁ PROMOCJI ZDROWIA.

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest corocznie w dniu 7 kwietnia. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na najbardziej istotne problemy zdrowotne ludzi na świecie. Każdego roku motyw przewodni poświęcony jest innej tematyce. W tym roku hasło Światowego Dnia Zdrowia brzmi: Budowanie sprawiedliwego i zdrowszego świata”.

W związku z powyższym Zespół Promocji Zdrowia wspólnie z zespołem Erasmus+ po raz kolejny przeprowadził akcję Dni Zdrowia 2021 w formie zdalnej.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursach, quizach, pogadankach, wykładach i prezentacjach propagujących zdrowy tryb życia.

Zespół Promocji Zdrowia przygotował dla uczniów szereg materiałów o ciekawej tematyce, m. in.:

- choroby wektorowe ( bolerioza, kleszczowe zapalenie mózgu)

-wykład  pt. Choroby wektorowe – dr Radosław Bałaj

- zdrowe odżywianie ( piramida żywienia, quiz o zdrowym odżywianiu)

-zatrucia pokarmowe ( Salmonelloza, zatrucia Pałeczką Jadu Kiełbasianego)

- bezpieczeństwo żywności ( prezentacja pt. Konserwanty)

- bezpieczeństwo na drodze ( prezentacje)

- zdrowie psychiczne – wykład pt. Depresja – p. Agnieszka Gutowska

- tematyka zdrowia została podjęta także na języku angielskim, uczniowie poznali słownictwo związane z chorobami, zdrowym stylem życia i przygotowali filmy animowane na ten temat

Przeprowadzono konkurs plastyczny pt. ,, Dania kuchni Unii Europejskiej”. Wyróżnione prace do zobaczenia tutaj https://view.genial.ly/606cb0f6b4a0b50d113e8942/interactive-content-untitled-genially

Pierwsze miejsce zajęła Alicja Pawłowska.

Drugie miejsce zajęła Zofia Wiśniewska.

Trzecie miejsce zajęła Natalia Dybizbańska.

Udział w konkursie gwarantował  uczestnikom uzyskanie wejściówki do Jump City.

Nauczyciele biologii  przeprowadzili online turniej wiedzy w klasach VII i VIII na temat znajomości wiedzy o anatomii człowieka.

Zwyciężyła klasa VII B, drugie miejsce zajęła klasa VIII C, trzecie miejsce klasa VII A.

Klasy VII i VIII brały udział w spotkaniach online ze specjalistami od żywienia. Zajęcia edukacyjne na temat ,,Zaburzenia odżywiania” poprowadziły panie Julia Szymanowicz i Maja Bajerska - studentki dietetyki III roku Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.