III bezpłatna konferencja Roku Relacji w SP 35 Gdańsk - 23.09
Zapraszamy na trzecią edycję bezpłatnej konferencji Roku Relacji, która odbędzie się 23 września, piątek w auli SP 35 Gdańsk w godzinach 14.30.-18.30. Są to warsztaty poświęcone budowaniu pozytywnych relacji w społecznościach szkolnych. Organizatorkami spotkania są ambasadorki Roku Relacji Aneta Chabrowska i Małgorzata Buszman oraz inicjatorka Roku Relacji Marta Rosińska.  Decyduje kolejność zgłoszeń, zapraszamy do zapisów poprzez link w zakończeniu.
 
 W programie wystąpią:
 
👍 14.30-15.20, Kornelia Stawicka - Zielenkiewicz, psychoedukatorka, terapeutka relacji przygotowała wystąpienie pt. "Poczucie własnej wartości buduje się w relacji." Podczas spotkania pokaże jak relacja wspiera kształtowanie się poczucia własnej wartości, oraz jaka relacja je podważa a nawet rujnuje. Na przykładach pokaże zachowania i komunikaty, które powodują, że dziecko (ale też dorosły) czuje się wartością, czuje się ważne, nawet jeśli mu coś nie wyjdzie, pomyli się, zrobi coś źle i jak wówczas poczucie własnej wartości nadal może się budować. Wyjaśni zależności pomiędzy poczuciem własnej wartości a pewnością siebie, by budując jedno nie szkodzić drugiemu. Opowie o wartościach relacyjnych, które stanowią o jakości relacji, by każda relacja mogła prowadzić do satysfakcji, radości, dobrych więzi i zaufania. By w kryzysie pomogła przejść przez trudności bez naruszania poczucia własnej wartości i pomogła przeprowadzić przez nie dzieci.
👍 15.20-16.20, Anna Konarzewska, nauczycielka, wychowawczyni, autorka książek. Opowie o tym "Jak wspierać szczęście osobiste uczniów w świecie VUCA?"
👍 16.30- 17.20, Aneta Chabrowska nauczycielka zaprezentuje warsztat „Troska o siebie zaczyna się wtedy, kiedy jest dobrze”. Jak zbudować odporność na trudne emocjonalnie zdarzenia? Jak stać się bardziej uważnym, dzięki prostym ćwiczeniom? Podczas spotkania podzieli się swoim doświadczeniem w praktykowaniu uważności na zajęciach z uczniami oraz poza szkołą. Wykorzysta wiedzę, którą zdobyła podczas szkolenia nauczycielskiego „Akademii Mindfulness dla Młodzieży”. Jest to program, który pozwala uczniowi uświadomić sobie codzienne funkcjonowanie umysłu, jednak na pierwszym planie stawia przeżycia i spostrzeżenia, a nie tylko nabywanie informacji. Uczniowie poznają ćwiczenia, które pomagają im w trudnych sytuacjach, dają możliwość na rozwijanie koncentracji i uwagi.
👍 17.30-18.20, Marta Rosińska, nauczycielka, mentorka, autorka podręczników dla młodzieży poprowadzi sesję "Nie wszyscy jesteśmy labradorami, czyli jak budować inteligencję społeczną w klasie". Praktyczne pomysły i sporo refleksji!
Zapraszamy. Do zobaczenia!
Zapisy: https://docs.google.com/.../1dkmZubyOK6ziX0Y4amGy5ZN.../edit