W tym tygodniu w SP 35 Gdańsk trwał prawdziwy maraton połączeń Skype. Łączyliśmy się z Rosją, Nigerią, USA i uczestniczyliśmy w wycieczce Skype dookoła świata. Program Skype w klasie, dzięki któremu można umówić się na lekcje ze szkołami z całego świata, jest dostępny bezpłatnie na platformie edukacyjnej Microsoft Education Community.
Klasy 4a z p. S.Kunze oraz 6c z p. M.Buszman poprzez Skype grały w Mystery Skype, polegającą na odgadnięciu miejsca, z którego dzwonią nasi rozmówcy. Poprzez pytania z odpwiedziami tak/nie, poznaliśmy nowych uczniów z Nigerii i Rosji.
Klasa 3d gimnazjum z M.Buszman była uczestnikami wycieczki Skype dookoła świata.
Amerykańska szkoła O.L. Smith School, dzięki inspiracji Robbin Tenglin Makled, zorganizowała 24 h wycieczkę przez Skype, łącząc się z 27 szkołami na 7 kontynentach. Uczniowie nocowali w szkole, aby odbyć połączyć się ze szkołami i uczniami w różnych częściach dookoła świata. SP 35 Gdańsk też uczestniczyła w tym wydarzeniu.
Najpierw, gdy się połączyliśmy, zagraliśmy w grę Mystery Skype, czyli odgadywanie miejsca naszych rozmówców. Potem, opowiadaliśmy o polskiej kuchni,tradycyjnych daniach, wakacjach, świętach. Amerykańskich uczniów zaciekawiła tradycja Wigilii podczas Bożego Narodzenia. Opowiedzieli oni nam również o swojej przygodzie w wycieczce Skype dookoła świata.
24 h wycieczka przez Skype to dawka niezwykłych inspiracji z różnych kultur w środowisku cyfrowym.
Taka przyszłość - międzykulturowa, cyfrowa, różnorodna.
Chcecie ją poznawać?