27 lutego 2020 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla najmłodszych uczniów, pod hasłem „Lubię poezję”.

Każdą klasę reprezentowało dwoje uczestników, których zadaniem było zaprezentowanie przed komisją konkursową i zgromadzoną publicznością wybranego wiersza autorstwa polskiego poety lub poetki. Młodzi recytatorzy wybrali bardziej i mniej znane wiersze m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Danuty Wawiłow czy Doroty Gellner.

Na specjalne wyróżnienie pod względem doboru wiersza zasługuje uczeń klasy IIb Mikołaj Musz, który zaprezentował własny wiersz o swojej pasji hokejowej, napisany wspólnie z mamą, panią Anną Musz.

Występy uczestników konkursu oceniało jury w składzie: pani wicedyrektor Ewa Mierzejewska, pani Jolanta Szewczyk-Jankowska oraz nasz gość specjalny, pani Maria Dąbkowska, absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego na Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Uczniowie nagrodzeni:

I miejsce – Anna Pile, kl. IIa

II miejsce – Jakub Basatemur, kl. 0b

III miejsce – Emilia Dziubińska, kl. IIIa

Wyróżnienia: Bartek Makula, kl. 0a, Nikola Dziubińska kl. Ia, Mikołaj Musz, kl. IIb

Gratulujemy laureatom oraz wszystkim pozostałym recytatorom i zapraszamy na kolejny konkurs recytatorski już za rok!