Szanowni Rodzice, Opiekunowie,
organizujemy pierwszy Uczniowski Budżet Obywatelski, finansowany ze środków Rady Rodziców, działającej przy Szkole Podstawowej nr 35 z Oddziałami Sportowymi im. Jana Parandowskiego. Skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły. To projekt w którym uczniowie będą mogli zrealizować swoje samodzielne projekty i inicjatywy o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, sportowym lub społecznym. Celem tego projektu jest rozwijanie samorządności i kompetencji obywatelskich w szkole, poprzez podejmowanie przez wszystkich uczniów inicjatyw związanych z samorządnością obywatelską. Dzięki temu projektowi dzieci pogłębią swoją odpowiedzialność za siebie i społeczność szkolną. Uważamy iż jest to atrakcyjny sposób na zwiększenie zaangażowania społecznego dzieci, a przy tym rozwija kreatywność i sprawność organizacyjną.
19.11.2019 (godz. 17:00) na zebraniu Rady Rodziców zostanie zatwierdzony Regulamin „Uczniowskiego Budżetu Obywatelskiego”. Będzie on zawierał wszelkie niezbędne informacje potrzebne do realizacji tego projektu.
Środki jakie chcemy przeznaczyć zależne są od wysokości dobrowolnych wpłat na Rade Rodziców, im więcej wpłat, tym więcej pieniążków będzie można przeznaczyć na UB i realizację projektów naszych dzieci.
Zgłaszane projekty będą musiały być zgodne ze statutem szkoły, związane z działalnością edukacyjną, wychowawczą, kulturalną, sportową, wspierającą funkcjonowanie szkoły i uczniów. Ocenę zgodności i wykonalności zgłoszonych projektów, oceniać będzie specjalnie powołana komisja. Projekty będą mogły być zgłaszane tylko i wyłącznie przez uczniów sp. 35, przy czym w przypadku uczniów klas 0,1,2,3 wymagane będzie wsparcie rodzica/wychowawcy. Postaramy się jak najszybciej stworzyć regulamin, formularz zgłoszeniowy, karty do głosowania oraz podać cały harmonogram działań.
Liczymy na Państwa wsparcie finansowe… by móc wystartować z
PIERWSZYM UCZNIOWSKIM BUDŻETEM OBYWATELSKIM w sp. 35.
Z poważaniem,