W grupie 0b, w czasie naszej Pierwszej Wigilii Klasowej było naprawdę świątecznie i magicznie.

Dzięki pomocy rodziców włączyliśmy się w akcję "Gdańsk bez plastiku". Zamiast słodyczy i przekąsek w plastikowych, jednorazowych opakowaniach, na naszym klasowym, wigilijnym stole pojawiły się domowe ciasteczka i pierniczki, mandarynki i pyszne ciastka korzenne, a napoje w kartonikach, czy plastikowych butelkach, zastąpiła pyszna herbata owocowa przygotowany przez panie ze szkolnej kuchni.

Było wiele serdecznych życzeń przy łamaniu się opłatkiem, wspólnie śpiewaliśmy kolędy, rozmawialiśmy o świątecznych tradycjach, a także wysłuchaliśmy wigilijnej opowieści o choince.

Nie zabrakło również niespodziewanego gościa i to aż z dalekiej Australii! Była to pani nauczycielka, z którą połączyliśmy się na Skupie dzięki pani Małgosi Buszman. Dzieci zaśpiewały dla niej kolędę po polsku i po angielsku, wzajemnie złożyliśmy sobie życzenia i chwilę rozmawialiśmy o różnicach i podobieństwach w świątecznych tradycjach w Australii i w Polsce. Była to już kolejna z serii Lekcji Skype, w jakich grupa 0b bierze udział w ramach innowacji pedagogicznej.