Niestety, sytuacja epidemiologiczna zmusza nas do organizowania spotkań wirtualnych zamiast wyjazdów do szkół partnerskich. Tym razem, gospodarzem kolejnego spotkania, poświęconego wpływowi emocji i pozytywnych relacji na dobrostan człowieka, była szkoła w Casamaggiore, we Włoszech. Podczas zajęć:

-  wzięliśmy udział w quizach na temat relacji i związków

- przedstawiliśmy najczęstsze powody naszych stanów emocjonalnych, takich jak frustracja, radość, przygnębienie czy zainteresowanie

- stworzyliśmy alfabety osobowości

- podczas burzy mózgów ustaliliśmy jakie cechy charakteryzują prawdziwych przyjaciół i jaka jest hierarchia tych cech

- porównaliśmy najczęściej występujące powody agresji

- sprawdziliśmy jak dobrze znamy europejskie zwyczaje świąteczne

Oprócz nas i gospodarzy spotkania w zajęciach uczestniczyli też uczniowie szkół z Alquerias w Hiszpanii i z Amares w Portugalii. Organizatorem następnego będzie szkoła w Portugalii.

Link: http://tamsylwka.cba.pl/2021/12/30/virtual-mobility-2/