Dwudziesta, jubileuszowa edycja Konkursu Fotograficznego „OLIWA”. 20 lat minęło……
Tak Proszę państwa! Trudno w to uwierzyć, ale 15 września 2021 roku już po raz dwudziesty wręczyliśmy nagrody młodym, ambitnym fotografom, podczas uroczystego wernisażu wystawy pokonkursowej. Była to okazja do podsumowania tych dwudziestu lat i do ciekawych rozmów w gronie przyjaciół naszego konkursu, który przez te lata wpisał się w kalendarz oliwskich wydarzeń kulturalnych.
Symbolicznego aktu otwarcia pokonkursowej wystawy, poprzez przecięcie wstęgi, dokonali nasi dwaj znamienici goście, Pan Wicemarszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz oraz Radny Miasta Gdańska Andrzej Stelmasiewicz.
Grand Prix po raz drugi zdobyła Antonina Szlęzak.
Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „OLIWA” organizujemy od 2001 roku. Na wszystkie edycje wpłynęło 8 592 zdjęć od 1682 autorów z 40 szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Wielu uczestników nie poprzestało na udziale w jednej edycji, wracali do nas z nowymi, jeszcze ciekawszymi zdjęciami. Od 2015 roku konkurs swoim zasięgiem obejmuje całe województwo.
Pomysłodawczynią konkursu i jego główną organizatorką przez kilkanaście lat była pani Anna Stachowiak. Przez wszystkie lata trwania konkursu organizatorkami były panie Jolanta Dybizbańska-Kukuryk, Jolanta Szewczyk – Jankowska i Stanisława Lomperta.
Patronat honorowy nad konkursem objęła Rada Miasta Gdańska, a od 2018 roku Marszałek Województwa Pomorskiego.
Przez dwadzieścia lat wspierały nas różne firmy: Zarząd Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, Biblioteka Oliwska, Firma ARTECH oraz nauczyciele i rodzice naszych uczniów.
Serdecznie dziękujemy przyjaciołom naszego konkursu za wsparcie udzielone organizatorom przez te wszystkie lata! 😊
Więcej zdjęć do obejrzenia na szkolnej stronie facebook: https://www.facebook.com/sp35gdansk/photos/pcb.4368448806569407/4368437163237238/