Od kilku lat w naszej szkolnej bibliotece SP 35 obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym roku przypominamy głośno naszego Patrona Szkoły-Jana Parandowskiego . Jego imię szkoła nosi już od 1983 roku.

Ten dzień jest również świetną okazją, by uświadomić uczniom, tym starszym i tym młodszym, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać.

O godzinie 8.00, w klasach starszych, uczniowie słuchali mitu o Prometeuszu Jana Parandowskiego. To był ulubiony mit autora „Mitologii”. Uczniowie klas I-III SP wysłuchali mitu w wersji dla najmłodszych. Wszystkim się oczywiście mit podobał.

Na zakończenie pani z Biblioteki przypomniała zalety głośnego czytania podkreślając kilka: rozwijanie wyobraźni, wzbogacenie słownictwa, poprawienie koncentracji i pamięci oraz wprowadzenie w ciekawy świat literatury.

Zapraszamy do biblioteki po lektury i nie tylko…