wolontariat - Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Sportowymi im. Jana Parandowskiego

 • Sopotkowo - schronisko dla zwierząt.

         Uczniowie klasy 6c, wraz z Panią wychowawczynią Katarzyną Tomczuk-Langowską, uczestniczyła w spotkaniu z pracownikami schroniska "Sopotkowo". Mieliśmy okazje porozmawiać na temat sytuacji bytowych zwierząt i ich potrzeb, których jest bardzo wiele. Nie obyło się bez wzruszenia i silnych emocji. Wizyta w schronisku jest zapowiedzią kolejnej akcji Szkolnego Koła Wolontariatu w przyszłym roku szkolnym.

  Do zobaczenia wkrótce, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński.

  czytaj dalej: Sopotkowo - schronisko dla zwierząt.
 • "My dla Was"- pomagamy Syrii i Turcji.

          Dziękuję Panu Michałowi Sikorskiemu, Gdańskiemu Wolontariuszowi za zainicjowanie akcji w naszej szkole, dziękuję Wszystkim za zaangażowanie i wsparcie akcji, Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom, bez Was nie udałoby się zorganizować tej akcji!!!

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński

  czytaj dalej: "My dla Was"- pomagamy Syrii i Turcji.
 • Akcja charytatywna na operację Kubusia

          W dniu 28.04 Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę na operację Kubusia. Bardzo dziękuję w imieniu Rodziny dziecka Wszystkim zaangażowanym w akcję, Rodzicom za przygotowanie ciast, Nauczycielom, oraz Uczniom za pomoc materialną, Julii Haupa, Amelii Ciuruk, oraz Nikoli Strzeleckiej, Uczennicom klasy 6a, za dzielną i wytrwałą postawę przy sprzedaży ciast.

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński

  czytaj dalej: Akcja charytatywna na operację Kubusia
 • "My dla Was"- pomagamy Syrii i Turcji.

            W związku z tragicznym z skutkach trzęsieniem ziemi w Syrii i Turcji, chcemy włączyć się w akcję, mającą na celu pomoc ludności najbardziej dotkniętej kataklizmem. W tym celu bardzo proszę o wsparcie w postaci pieluszek jednorazowych, mleka w proszku dla niemowląt oraz kaszek dla dzieci, żywności dla dzieci w słoiczkach i saszetkach, produktów higienicznych dla kobiet, latarek, kocy i śpiworów. Przyniesione produkty można zostawić w koszu przed portiernią szkoły, zachęcam do włączenia się w akcję, która potrwa do końca maja.

                                                                                                                                 Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński.

  czytaj dalej: "My dla Was"- pomagamy Syrii i Turcji.
 • Wielkanocna Zbiórka Żywności

        Uczniowie naszej szkoły Agnieszka Kozakiewicz, Aleksandra Muchlado, Bruno Wolf, Tola Kornecka z klasy 7a, Grzegorz Jaczuk, Bartek Gumowski, Igor Mroczkowski z klasy 7b, oraz Bruno Andrzejczak, Patryk Klimaszewski i Filip Krzymowski brali udział w wielkanocnej zbiórce żywności na rzecz osób potrzebujących naszego regionu. Bardzo dziękuję za współpracę Rodzicom, za wyrozumiałość Wychowawcom i Nauczycielom, oraz za sumienność i rzetelność Uczniom podczas akcji Szkolnego Koła Wolontariatu.

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński.

  czytaj dalej: Wielkanocna Zbiórka Żywności
 • "Pusty tusz do paki, dokarmiaj zwierzaki"

  Pusty Tusz do Paki i dokarmiasz zwierzaki”

              Wznawiamy zbiórkę małych pojemniczków po tuszach do drukarek atramentowych, które będą wymienione na karmę dla kotków i psiaków w schroniskach. Pojemniczki można wrzucać do specjalnie przygotowanych kartonów przy portierni. Zachęcam do włączenia się w ogólnopolską akcję na rzecz schronisk dla zwierząt. Akcja potrwa do końca bieżącego roku szkolnego.

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński

  czytaj dalej: "Pusty tusz do paki, dokarmiaj zwierzaki"
 • Tumbo Pomaga

         W imieniu organizatorów i swoim, bardzo dziękuję Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Wychowawcom klas za włączenie się do zbiórki na rzecz dzieci i młodzieży doświadczających utraty Najbliższych. Pieniążki przekazane zostały już do Hospicjum im. E. Dutkiewicza w Gdańsku i zasilą pomoc materialną i psychologiczną osób będących w potrzebie.

                                                                                                                  opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński.

  czytaj dalej: Tumbo Pomaga
 • Parada Wolontariuszy

         Barwnym przemarszem ulicami miasta uczniowie z kilku szkół podstawowych i średnich uczcili w poniedziałek, 5 grudnia, Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Parada ruszyła spod Fontanny Neptuna, skąd dotarła pod znak GDAŃSK na wyspie Ołowianka, gdzie odsłonięto figurkę “Wolusia”, kolejnego w mieście Lwa Heweliona. “Lubię pomagać innym”, “Żeby nadać życiu większy sens” - tak młodzi ludzie mówili o powodach, dla których zaangażowali się w wolontariat. (tekst z portalu miasta Gdańsk). Byliśmy również i My. Do zobaczenia za rok. Dziękuję Wszystkim Uczniom Szkolnego Koła Wolontariatu za wrażliwe Serca i zaangażowanie w niesienie pomocy innym, Marcin Ciepliński.

  czytaj dalej: Parada Wolontariuszy
 • Tumbo Pomaga

         Nasza szkoła jak co roku przyłączyła się do akcji wspierającej pomoc materialną i psychologiczną dzieciom i młodzieży doświadczającej żałoby po utracie najbliższych. W związku z tym w najbliższym tygodniu wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu będą zbierać fundusze na ten szczytny cel. Szczegółowe informacje dotyczące zbiórki będą przekazywanie na bieżąco Wychowawcom klas. Za uczestnictwo i zaangażowanie  bardzo dziękujemy.

  Wychowawczyni klasy 3b Anna Pilarek,

   opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu  Marcin Ciepliński

  czytaj dalej: Tumbo Pomaga
 • Zbiórka na rzecz Towarzystwa Św. Alberta w Gdańsku

        Zapraszam do włączenia się w zbiórkę  szalików, rękawiczek, skarpet na rzecz podopiecznych Towarzystwa Św. Alberta w Gdańsku. Zbiórka potrwa do 10.12.2022. Wszystkie dary można przynosić bezpośrednio do sali 201 (gdy będę chwilowo nieobecny można zostawić w przedsionku), lub do wychowawców od których te rzeczy będę odbierał.

  Za każdy dobry gest bardzo dziękuję,

  opiekun wolontariatu szkoły Marcin Ciepliński

  czytaj dalej: Zbiórka na rzecz Towarzystwa Św. Alberta w Gdańsku
 • X Bieg Oliwski

          Uczniowie naszej szkoły w ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu, w minioną sobotę 29.10.2022 pomagali przy organizacji X edycji Biegu Oliwskiego, imprezy propagującej zdrowy styl życia i integrującej lokalną społeczność Oliwy. Dziękuję za uczestnictwo.

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński

  czytaj dalej: X Bieg Oliwski
 • "Każdy może pomóc"

  Zapraszam Państwa do włączenia się w gwiazdkową akcję Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (MOPR) „Każdy może pomóc” i ofiarowania dziecku upominku. Na prezenty od darczyńców czeka w br. 700 najmłodszych podopiecznych gdańskiej pomocy społecznej. Razem możemy sprawić, że ich święta będą wyjątkowe. Pracownicy socjalni przygotowali listy o dzieciach. Są one opatrzone kodami – każdy przypisany jest danemu dziecku. Darczyńca pobiera list i na podstawie danych tam zawartych przygotowuje upominek. Aby otrzymać list należy wysłać na adres mopr-kmp@gdansk.gda.pl chęć przystąpienia do akcji. Przygotowane paczki należy dostarczyć do 03.12.2022 w godzinach od 9.00 do 15.00, oraz w dniach od 05.12 do 8.12.2022 w godzinach od 9.00 do 19.00 na stadion Polsat Plus Arena Gdańsk, przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk.

   

   

  Pozdrawiam, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński.

   

  czytaj dalej: "Każdy może pomóc"
powrót do góry