Przejdź do treści Przejdź do menu

Logo szkoły

Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Sportowymi im. Jana Parandowskiego w Gdańsku

Lekcje Skype

Finał Globalnego Projektu CLIMATE ACTION

W miniony piatek tj. 15.11. 19 odbył się Finał Globalnego Projektu CLIMATE ACTION. Gościem specjalnym był Jan Perucki- Radny Miasta Gdańska.

czytaj dalej

Climate Action Project

Październik to czas trwania globalnego projektu Climate Action Project o zagrożeniach zmian klimatu oraz o naszej codziennej pracy, aby przeciwdziałać tym zmianom. Projekt, przedstawiany w Parlamencie Europejskim i na szczycie klimatycznym ONZ, o zasięgu 100 krajów z udziałem 100.000 uczniów, prowadzą w klasach 6a i 6c M.Buszman i S.Kunze. Tematyka projektu objęła działania wokół przyczyn i skutków zmian klimatu oraz jakiej pomocy może udzielić każdy z nas, aby negatywne zmiany zmniejszyć.

czytaj dalej

Jezioro Tahoe i Góry Sierra Nevada

Wraz z początkiem roku szkolnego odbyła się pierwsza lekcja Skype - wirtualna wycieczka nad malownicze, bajeczne, osobliwe Jezioro Tahoe i Góry Sierra Nevada w USA – miejsca fabuł filmowych hitów Bodyguard, Ojciec Chrzestny 2 i Miasto Aniołów. W ten piękny zakątek 2.09 wieczorem udała się klasa 6c z nauczycielkami angielskiego M.Buszman i S.Kunze.

czytaj dalej

Skype maraton SP 35 Gdańsk

W tym tygodniu w SP 35 Gdańsk trwał prawdziwy maraton połączeń Skype. Łączyliśmy się z Rosją, Nigerią, USA i uczestniczyliśmy w wycieczce Skype dookoła świata. Program Skype w klasie, dzięki któremu można umówić się na lekcje ze szkołami z całego świata, jest dostępny bezpłatnie na platformie edukacyjnej Microsoft Education Community.

czytaj dalej

Pozytywna komunikacja – projekt ogólnopolski (Rok Relacji) i globalny (Impact Project-Skype Collaboration)

Pozytywna komunikacja to nowy projekt SP 35 Gdańsk w ramach działań ogólnopolskich (Rok Realcji) i globalnych (Impact Project jako Skype Collaboration). Impact Project to współpraca 64 szkół z 25 krajów o celach zrównoważonego rozwoju. My przystępujemy z tematem dobrego samopoczucia i zdrowia czyli jak pozytywna komunikacja poprawia relacje międzyludzkie.

czytaj dalej

Technologicznie na lekcjach historii.

Zmiany w edukacji dzieją się. Uczniowie uczą się jak się uczyć, jak być kreatywnym i jak z sensem działać w przestrzeni wirtualnej. Na lekcjach historii korzystamy z cyfrowych technologii, które są narzędziami codziennej komunikacji. Jeden przycisk, Skype, what’s app i możesz znaleźć się na drugim końcu świata.🎥📡

czytaj dalej

Mystery Skype po raz pierwszy zagościł dzisiaj w naszej szkole.

Jest to jedna z możliwości platformy edukacyjnej Microsoft Education. Rolą uczniów podczas rozmowy Skype🗣️ jest zadawanie pytań prowadzącemu 💬, które zmierzają do odgadnięcia jego narodowości.

czytaj dalej

Lekcje Skype i wydarzenie Skype-a-Thon w Sp 35 Gdańsk

Program Skype in the Classroom, dzięki bezpłatnej platformie edukacyjnej Microsoft Education, umożliwia poprzez Skype kontakt z różnymi częściami świata przez rozmowę z prelegentem  lub zwiedzanie.

czytaj dalej
back to top