Wolontariat - Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Sportowymi im. Jana Parandowskiego

Wszelkie najistotniejsze informacje będę zamieszczać na tablicy korkowej przy sali nr 19. Akcje pomocowe będą organizowane w takich obszarach jak pomoc drugiemu człowiekowi, zwierzętom i środowisku przyrodniczemu. Jak dotąd wolontariusze podjęli się pomocy w czytaniu dzieciom z klasy II a (Danusia Kolendo), i tak jak wspomniałem wcześniej przygotowujemy pomoc Domowi Samotnej Matki w Matemblewie. (informacja o tej akcji również została przekazana uczniom i nauczycielom szkoły przez wolontariuszy). Co najistotniejsze, to uczniowie większość akcji będą przeprowadzać na terenie szkoły, nie będzie większych kolizji z zajęciami dydaktycznymi, spotkania organizacyjne będą odbywać się w razie potrzeb w poniedziałki na długiej przerwie w auli od 12.25-12.40. Wczoraj przekazałem dla rodziców tzw.porozumienia wolontariackie (podpisane przez rodziców porozumienia dzieci przynoszą do mnie). Wszystkie akcje na zewnątrz szkoły, jeśli takie będą(Pani Dyrektor wyraziła zgodę) będą zawsze odbywać się pod moją opieką, a jeśli będzie taka potrzeba, to również pod opieką innych nauczycieli. W najbliższej przyszłości na pewno odwiedzę z wolontariuszami schronisko dla zwierząt, najprawdopodobniej Ciapkowo w Gdyni. O kolejnych akcjach będę na bieżąco informować uczniów na spotkaniach organizacyjnych, dodatkowo za pośrednictwem tablicy informacyjnej przy sali 19. Wolontariusze szkoły będą ściśle współpracować z samorządem szkoły, informacje dotyczące działań samorządu przekazuje Monika Lehman. Oczywiście za wolontariat wystawiam uczniom zaświadczenia za udział w akcjach i przyznaję dodatkowe punkty( zwykle maksymalnie można było otrzymać 3 pkt.)

 • Sopotkowo - schronisko dla zwierząt.

         Uczniowie klasy 6c, wraz z Panią wychowawczynią Katarzyną Tomczuk-Langowską, uczestniczyła w spotkaniu z pracownikami schroniska "Sopotkowo". Mieliśmy okazje porozmawiać na temat sytuacji bytowych zwierząt i ich potrzeb, których jest bardzo wiele. Nie obyło się bez wzruszenia i silnych emocji. Wizyta w schronisku jest zapowiedzią kolejnej akcji Szkolnego Koła Wolontariatu w przyszłym roku szkolnym.

  Do zobaczenia wkrótce, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński.

  czytaj dalej: Sopotkowo - schronisko dla zwierząt.
 • "My dla Was"- pomagamy Syrii i Turcji.

          Dziękuję Panu Michałowi Sikorskiemu, Gdańskiemu Wolontariuszowi za zainicjowanie akcji w naszej szkole, dziękuję Wszystkim za zaangażowanie i wsparcie akcji, Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom, bez Was nie udałoby się zorganizować tej akcji!!!

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński

  czytaj dalej: "My dla Was"- pomagamy Syrii i Turcji.
 • Akcja charytatywna na operację Kubusia

          W dniu 28.04 Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę na operację Kubusia. Bardzo dziękuję w imieniu Rodziny dziecka Wszystkim zaangażowanym w akcję, Rodzicom za przygotowanie ciast, Nauczycielom, oraz Uczniom za pomoc materialną, Julii Haupa, Amelii Ciuruk, oraz Nikoli Strzeleckiej, Uczennicom klasy 6a, za dzielną i wytrwałą postawę przy sprzedaży ciast.

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński

  czytaj dalej: Akcja charytatywna na operację Kubusia
 • "My dla Was"- pomagamy Syrii i Turcji.

            W związku z tragicznym z skutkach trzęsieniem ziemi w Syrii i Turcji, chcemy włączyć się w akcję, mającą na celu pomoc ludności najbardziej dotkniętej kataklizmem. W tym celu bardzo proszę o wsparcie w postaci pieluszek jednorazowych, mleka w proszku dla niemowląt oraz kaszek dla dzieci, żywności dla dzieci w słoiczkach i saszetkach, produktów higienicznych dla kobiet, latarek, kocy i śpiworów. Przyniesione produkty można zostawić w koszu przed portiernią szkoły, zachęcam do włączenia się w akcję, która potrwa do końca maja.

                                                                                                                                 Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński.

  czytaj dalej: "My dla Was"- pomagamy Syrii i Turcji.
 • Wielkanocna Zbiórka Żywności

        Uczniowie naszej szkoły Agnieszka Kozakiewicz, Aleksandra Muchlado, Bruno Wolf, Tola Kornecka z klasy 7a, Grzegorz Jaczuk, Bartek Gumowski, Igor Mroczkowski z klasy 7b, oraz Bruno Andrzejczak, Patryk Klimaszewski i Filip Krzymowski brali udział w wielkanocnej zbiórce żywności na rzecz osób potrzebujących naszego regionu. Bardzo dziękuję za współpracę Rodzicom, za wyrozumiałość Wychowawcom i Nauczycielom, oraz za sumienność i rzetelność Uczniom podczas akcji Szkolnego Koła Wolontariatu.

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński.

  czytaj dalej: Wielkanocna Zbiórka Żywności
 • "Pusty tusz do paki, dokarmiaj zwierzaki"

  Pusty Tusz do Paki i dokarmiasz zwierzaki”

              Wznawiamy zbiórkę małych pojemniczków po tuszach do drukarek atramentowych, które będą wymienione na karmę dla kotków i psiaków w schroniskach. Pojemniczki można wrzucać do specjalnie przygotowanych kartonów przy portierni. Zachęcam do włączenia się w ogólnopolską akcję na rzecz schronisk dla zwierząt. Akcja potrwa do końca bieżącego roku szkolnego.

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński

  czytaj dalej: "Pusty tusz do paki, dokarmiaj zwierzaki"
 • Tumbo Pomaga

         W imieniu organizatorów i swoim, bardzo dziękuję Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Wychowawcom klas za włączenie się do zbiórki na rzecz dzieci i młodzieży doświadczających utraty Najbliższych. Pieniążki przekazane zostały już do Hospicjum im. E. Dutkiewicza w Gdańsku i zasilą pomoc materialną i psychologiczną osób będących w potrzebie.

                                                                                                                  opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński.

  czytaj dalej: Tumbo Pomaga
 • Parada Wolontariuszy

         Barwnym przemarszem ulicami miasta uczniowie z kilku szkół podstawowych i średnich uczcili w poniedziałek, 5 grudnia, Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Parada ruszyła spod Fontanny Neptuna, skąd dotarła pod znak GDAŃSK na wyspie Ołowianka, gdzie odsłonięto figurkę “Wolusia”, kolejnego w mieście Lwa Heweliona. “Lubię pomagać innym”, “Żeby nadać życiu większy sens” - tak młodzi ludzie mówili o powodach, dla których zaangażowali się w wolontariat. (tekst z portalu miasta Gdańsk). Byliśmy również i My. Do zobaczenia za rok. Dziękuję Wszystkim Uczniom Szkolnego Koła Wolontariatu za wrażliwe Serca i zaangażowanie w niesienie pomocy innym, Marcin Ciepliński.

  czytaj dalej: Parada Wolontariuszy
 • Tumbo Pomaga

         Nasza szkoła jak co roku przyłączyła się do akcji wspierającej pomoc materialną i psychologiczną dzieciom i młodzieży doświadczającej żałoby po utracie najbliższych. W związku z tym w najbliższym tygodniu wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu będą zbierać fundusze na ten szczytny cel. Szczegółowe informacje dotyczące zbiórki będą przekazywanie na bieżąco Wychowawcom klas. Za uczestnictwo i zaangażowanie  bardzo dziękujemy.

  Wychowawczyni klasy 3b Anna Pilarek,

   opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu  Marcin Ciepliński

  czytaj dalej: Tumbo Pomaga
 • Zbiórka na rzecz Towarzystwa Św. Alberta w Gdańsku

        Zapraszam do włączenia się w zbiórkę  szalików, rękawiczek, skarpet na rzecz podopiecznych Towarzystwa Św. Alberta w Gdańsku. Zbiórka potrwa do 10.12.2022. Wszystkie dary można przynosić bezpośrednio do sali 201 (gdy będę chwilowo nieobecny można zostawić w przedsionku), lub do wychowawców od których te rzeczy będę odbierał.

  Za każdy dobry gest bardzo dziękuję,

  opiekun wolontariatu szkoły Marcin Ciepliński

  czytaj dalej: Zbiórka na rzecz Towarzystwa Św. Alberta w Gdańsku
 • X Bieg Oliwski

          Uczniowie naszej szkoły w ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu, w minioną sobotę 29.10.2022 pomagali przy organizacji X edycji Biegu Oliwskiego, imprezy propagującej zdrowy styl życia i integrującej lokalną społeczność Oliwy. Dziękuję za uczestnictwo.

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński

  czytaj dalej: X Bieg Oliwski
 • "Każdy może pomóc"

  Zapraszam Państwa do włączenia się w gwiazdkową akcję Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (MOPR) „Każdy może pomóc” i ofiarowania dziecku upominku. Na prezenty od darczyńców czeka w br. 700 najmłodszych podopiecznych gdańskiej pomocy społecznej. Razem możemy sprawić, że ich święta będą wyjątkowe. Pracownicy socjalni przygotowali listy o dzieciach. Są one opatrzone kodami – każdy przypisany jest danemu dziecku. Darczyńca pobiera list i na podstawie danych tam zawartych przygotowuje upominek. Aby otrzymać list należy wysłać na adres mopr-kmp@gdansk.gda.pl chęć przystąpienia do akcji. Przygotowane paczki należy dostarczyć do 03.12.2022 w godzinach od 9.00 do 15.00, oraz w dniach od 05.12 do 8.12.2022 w godzinach od 9.00 do 19.00 na stadion Polsat Plus Arena Gdańsk, przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk.

   

   

  Pozdrawiam, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński.

   

  czytaj dalej: "Każdy może pomóc"
powrót do góry