Wolontariat - Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Sportowymi im. Jana Parandowskiego

Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Sportowymi im. Jana Parandowskiego w Gdańsku

Wszelkie najistotniejsze informacje będę zamieszczać na tablicy korkowej przy sali nr 19. Akcje pomocowe będą organizowane w takich obszarach jak pomoc drugiemu człowiekowi, zwierzętom i środowisku przyrodniczemu. Jak dotąd wolontariusze podjęli się pomocy w czytaniu dzieciom z klasy II a (Danusia Kolendo), i tak jak wspomniałem wcześniej przygotowujemy pomoc Domowi Samotnej Matki w Matemblewie. (informacja o tej akcji również została przekazana uczniom i nauczycielom szkoły przez wolontariuszy). Co najistotniejsze, to uczniowie większość akcji będą przeprowadzać na terenie szkoły, nie będzie większych kolizji z zajęciami dydaktycznymi, spotkania organizacyjne będą odbywać się w razie potrzeb w poniedziałki na długiej przerwie w auli od 12.25-12.40. Wczoraj przekazałem dla rodziców tzw.porozumienia wolontariackie (podpisane przez rodziców porozumienia dzieci przynoszą do mnie). Wszystkie akcje na zewnątrz szkoły, jeśli takie będą(Pani Dyrektor wyraziła zgodę) będą zawsze odbywać się pod moją opieką, a jeśli będzie taka potrzeba, to również pod opieką innych nauczycieli. W najbliższej przyszłości na pewno odwiedzę z wolontariuszami schronisko dla zwierząt, najprawdopodobniej Ciapkowo w Gdyni. O kolejnych akcjach będę na bieżąco informować uczniów na spotkaniach organizacyjnych, dodatkowo za pośrednictwem tablicy informacyjnej przy sali 19. Wolontariusze szkoły będą ściśle współpracować z samorządem szkoły, informacje dotyczące działań samorządu przekazuje Monika Lehman. Oczywiście za wolontariat wystawiam uczniom zaświadczenia za udział w akcjach i przyznaję dodatkowe punkty( zwykle maksymalnie można było otrzymać 3 pkt.)

 • Zakończenie akcji Szkolnego Koła Wolontariatu na rzecz Dzieci z Domu Samotnej Matki w Matemblewie, oraz Fundacji „Kotella” opiekującej się bezdomnymi kotkami.

           W imieniu całej społeczności szkolnej, bardzo dziękuję Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom którzy wsparli akcję na rzecz Dzieci i kociaków. Wasza pomoc, poświęcony czas i dobre chęci przyczyniły się iż Dzień Dziecka dla najmłodszych mieszkańców Domu Samotnej Matki, był pełen radości i zabawy, a kociaki otrzymały duuuużo pysznego jedzonka i nie będą głodne przez najbliższe miesiące. Jeszcze raz, bardzo dziękujemy.

   

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

  Marcin Ciepliński

  czytaj dalej: Zakończenie akcji Szkolnego Koła Wolontariatu na rzecz Dzieci z Domu Samotnej Matki w Matemblewie, oraz Fundacji „Kotella” opiekującej się bezdomnymi kotkami.
 • Zbiórka na rzecz Dzieci z Domu Samotnej Matki w Matemblewie.

        W dniach od 20.05 do 28.05 z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka odbędzie się zbiórka zabawek (niezniszczonych), książek oraz artykułów papierniczych (bloki, zeszyty itp.) i szkolnych dla Dzieci z Domu Samotnej Matki w Gdańsku Matemblewie, które możecie przynosić do specjalnie przygotowanych kartonów przy portierni. Bardzo prosimy o pomoc, może macie w domach zabawki którymi od dłuższego czasu nie bawicie się, a zajmują Wam sporo miejsca na półkach, lub w szafach. Jest świetna okazja aby zrobić z nich użytek, mogą trafić do dzieci i sprawić Im dużo szczęścia i radości.

   

  Z góry dziękuję

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

  Marcin Ciepliński

  czytaj dalej: Zbiórka na rzecz Dzieci z Domu Samotnej Matki w Matemblewie.
 • Zbiórka karmy i żwirku dla kotków.

        Fundacja Kotella już blisko od 10 lat pomaga chorym i bezdomnych kociakom, w zapewnieniu im godnego bytowania i opieki weterynaryjnej. Chcemy wspomóc to ważne przedsięwzięcie poprzez organizowaną przez Szkolne Koło Wolontariatu zbiórkę. Karmę i żwirek można wrzucać do kosza przy portierni. Akcja potrwa do połowy maja. Zachęcamy Wszystkich, którym los tych zwierzątek nie jest obojętny, do włączenia się w zbiórkę.

   

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński

  czytaj dalej: Zbiórka karmy i żwirku dla kotków.
 • Wielkanocna Zbiórka Żywności

       W ubiegły piątek odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, organizowana przez Banki Żywności. Polacy przekazywali darowizny w postaci produktów żywnościowych dla najuboższych Rodzin naszego kraju, w ponad 2000 sklepach największych sieci handlowych, oraz w mniejszych, lokalnych marketach.     Jesteśmy dumni tym bardziej, ponieważ Uczniowie naszej szkoły dołożyli „cegiełkę” do tak ważnego przedsięwzięcia. Bardzo dziękuję wolontariuszom Szkolnego Koła Wolontariatu, Rodzicom, Dyrekcji, Wychowawcom klas 7b, 8a, 8b, oraz 8c i wszystkim Nauczycielom za wyrozumiałość i pomoc przy organizacji tego wydarzenia.

   

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

  Marcin Ciepliński

  czytaj dalej: Wielkanocna Zbiórka Żywności
 • "Święta godne, a nie głodne"

          W ubiegły piątek odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, organizowana przez Banki Żywności. Polacy przekazywali darowizny w postaci produktów żywnościowych w ponad 2000 sklepów największych sieci handlowych, oraz mniejszych, lokalnych sklepów dla najuboższych Rodzin naszego kraju. Zbiórka stacjonarna zakończyła się łącznym wynikiem ponad 300 ton darowizn. Jesteśmy dumni tym bardziej, ponieważ Uczniowie naszej szkoły dołożyli „cegiełkę” do tak ważnego przedsięwzięcia. Bardzo dziękuję wolontariuszom Szkolnego Koła Wolontariatu, Rodzicom, Dyrekcji, Wychowawcy klasy 6c Pani Aleksandrze Paczyńskiej, oraz Wychowawcy klasy 8b Panu Sebastianowi Pilarkowi i wszystkim Nauczycielom za wyrozumiałość i pomoc przy organizacji tego wydarzenia.

   

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

  Marcin Ciepliński

  czytaj dalej: "Święta godne, a nie głodne"
 • Tumbo Pomaga

          W dniach od 17.11 do 22.11 Szkolne Koło Wolontariatu, jak co roku zorganizowało zbiórkę na rzecz dzieci i młodzieży doświadczających żałoby po stracie najbliższych. Bardzo dziękujemy całej społeczności szkolnej, Dyrekcji, Uczniom, Rodzicom, całemu Gronu Pedagogicznemu  za zaangażowanie w akcję i wielki Dar Serca. Szczególnie dziękuję Pani Wychowawczyni klasy 6c Aleksandrze Paczyńskiej,  oraz Uczennicom Łucji Kutysza, Julii Mrozek, oraz Zosi Trenkner, które przez te wszystkie dni ogłaszały i zachęcały do wsparcia akcji, a później zorganizowały całą zbiórkę. Bez Was nie udałoby się jej przeprowadzić. Jestem bardzo wdzięczny za pomoc, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński

  czytaj dalej: Tumbo Pomaga
 • Zbiórka karmy dla psów i kotów ze schroniska "Sopotkowo".

             Szkolne Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę karmy dla kotów i psów ze schroniska dla bezdomnych zwierząt „Sopotkowo”. W tym celu, przy portierni ustawiliśmy kosz na jedzonko. Akcja potrwa do końca listopada. Liczymy na Wszystkich, dla których los tych wspaniałych stworzeń nie jest obojętny.

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu, Marcin Ciepliński

  czytaj dalej: Zbiórka karmy dla psów i kotów ze schroniska "Sopotkowo".
 • „Pusty Tusz do Paki i dokarmiasz zwierzaki”

          Wznawiamy zbiórkę małych pojemniczków po tuszach do drukarek atramentowych, które będą wymienione na karmę dla kotków i psiaków w schroniskach. Pojemniczki można wrzucać do specjalnie przygotowanych kartonów przy portierni. Zachęcam do włączenia się w ogólnopolską akcję na rzecz schronisk dla zwierząt. Akcja potrwa do końca bieżącego roku szkolnego.

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński

  czytaj dalej: „Pusty Tusz do Paki i dokarmiasz zwierzaki”
 • Sopotkowo - schronisko dla zwierząt.

         Uczniowie klasy 6c, wraz z Panią wychowawczynią Katarzyną Tomczuk-Langowską, uczestniczyła w spotkaniu z pracownikami schroniska "Sopotkowo". Mieliśmy okazje porozmawiać na temat sytuacji bytowych zwierząt i ich potrzeb, których jest bardzo wiele. Nie obyło się bez wzruszenia i silnych emocji. Wizyta w schronisku jest zapowiedzią kolejnej akcji Szkolnego Koła Wolontariatu w przyszłym roku szkolnym.

  Do zobaczenia wkrótce, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński.

  czytaj dalej: Sopotkowo - schronisko dla zwierząt.
 • "My dla Was"- pomagamy Syrii i Turcji.

          Dziękuję Panu Michałowi Sikorskiemu, Gdańskiemu Wolontariuszowi za zainicjowanie akcji w naszej szkole, dziękuję Wszystkim za zaangażowanie i wsparcie akcji, Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom, bez Was nie udałoby się zorganizować tej akcji!!!

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński

  czytaj dalej: "My dla Was"- pomagamy Syrii i Turcji.
 • Akcja charytatywna na operację Kubusia

          W dniu 28.04 Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę na operację Kubusia. Bardzo dziękuję w imieniu Rodziny dziecka Wszystkim zaangażowanym w akcję, Rodzicom za przygotowanie ciast, Nauczycielom, oraz Uczniom za pomoc materialną, Julii Haupa, Amelii Ciuruk, oraz Nikoli Strzeleckiej, Uczennicom klasy 6a, za dzielną i wytrwałą postawę przy sprzedaży ciast.

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński

  czytaj dalej: Akcja charytatywna na operację Kubusia
 • "My dla Was"- pomagamy Syrii i Turcji.

            W związku z tragicznym z skutkach trzęsieniem ziemi w Syrii i Turcji, chcemy włączyć się w akcję, mającą na celu pomoc ludności najbardziej dotkniętej kataklizmem. W tym celu bardzo proszę o wsparcie w postaci pieluszek jednorazowych, mleka w proszku dla niemowląt oraz kaszek dla dzieci, żywności dla dzieci w słoiczkach i saszetkach, produktów higienicznych dla kobiet, latarek, kocy i śpiworów. Przyniesione produkty można zostawić w koszu przed portiernią szkoły, zachęcam do włączenia się w akcję, która potrwa do końca maja.

                                                                                                                                 Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński.

  czytaj dalej: "My dla Was"- pomagamy Syrii i Turcji.
powrót do góry