Przejdź do treści Przejdź do menu

Logo szkoły

Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Sportowymi im. Jana Parandowskiego w Gdańsku

Wolontariat

Wszelkie najistotniejsze informacje będę zamieszczać na tablicy korkowej przy sali nr 19. Akcje pomocowe będą organizowane w takich obszarach jak pomoc drugiemu człowiekowi, zwierzętom i środowisku przyrodniczemu. Jak dotąd wolontariusze podjęli się pomocy w czytaniu dzieciom z klasy II a (Danusia Kolendo), i tak jak wspomniałem wcześniej przygotowujemy pomoc Domowi Samotnej Matki w Matemblewie. (informacja o tej akcji również została przekazana uczniom i nauczycielom szkoły przez wolontariuszy). Co najistotniejsze, to uczniowie większość akcji będą przeprowadzać na terenie szkoły, nie będzie większych kolizji z zajęciami dydaktycznymi, spotkania organizacyjne będą odbywać się w razie potrzeb w poniedziałki na długiej przerwie w auli od 12.25-12.40. Wczoraj przekazałem dla rodziców tzw.porozumienia wolontariackie (podpisane przez rodziców porozumienia dzieci przynoszą do mnie). Wszystkie akcje na zewnątrz szkoły, jeśli takie będą(Pani Dyrektor wyraziła zgodę) będą zawsze odbywać się pod moją opieką, a jeśli będzie taka potrzeba, to również pod opieką innych nauczycieli. W najbliższej przyszłości na pewno odwiedzę z wolontariuszami schronisko dla zwierząt, najprawdopodobniej Ciapkowo w Gdyni. O kolejnych akcjach będę na bieżąco informować uczniów na spotkaniach organizacyjnych, dodatkowo za pośrednictwem tablicy informacyjnej przy sali 19. Wolontariusze szkoły będą ściśle współpracować z samorządem szkoły, informacje dotyczące działań samorządu przekazuje Monika Lehman. Oczywiście za wolontariat wystawiam uczniom zaświadczenia za udział w akcjach i przyznaję dodatkowe punkty( zwykle maksymalnie można było otrzymać 3 pkt.)

Wspieramy w niej psy i koty ze schroniska "Sopotkowo"

Kolejna akcja wolontariatu szkoły. Wspieramy w niej psy i koty ze schroniska "Sopotkowo". Zachęcamy do zaangażowania w akcję wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. 

czytaj dalej

WOŚP w SP 35 - część artystyczna, ZUMBA, cheerleaderki, karnawałowy pokaz mody

WOŚP w SP 35 - część artystyczna, ZUMBA, cheerleaderki, karnawałowy pokaz mody

czytaj dalej

I Ty możesz zostać św. Mikołajem

Klasy młodsze z dużym zaangażowaniem włączyły się do świątecznej akcji Szlachetna Paczka, zorganizowanej przez Wolontariat naszej szkoły pod opieką pana Marcina Cieplińskiego. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie, pomoc i WIELKIE SERCE.

 

czytaj dalej

Zostań Aniołem

Akcja "Zostań Aniołem" została zakończona. Wasze piękne prace, zostaną wysłane do ciężko chorych dzieci ze szpitala onkologicznego w Lublinie. Dziękuję za udział w niej uczniom, rodzicom, wolontariuszom i wychowawcom klas. To dzięki Wam, dzieci ze szpitala, choć na krótką chwilę zapomną o cierpieniu i sytuacji w której się znajdują. Pozdrawiam Marcin Ciepliński.

czytaj dalej

Pomoc na rzecz potrzebujących

Wolontariusze szkoły i podopieczni Pani Stanisławy Lomperty, wspólnymi siłami zaangażowali się w pomoc na rzecz potrzebujących dzieci, sprzedając świece na stół wigilijny, oraz piękne wyroby z gipsu, autorstwa dzieci i Pani Stanisławy.

czytaj dalej

Parada Wolontariuszy

Dzień 5 grudnia, na stałe wpisał się w kalendarz ważnych imprez Gdańska, jest to Dzień Wolontariusza.

czytaj dalej

Prężne działania Wolontariatu

Wolontariusze naszej szkoły: Kalina Majkowska, Zuzanna Szłapa, Agata Mieczyńska, Alicja Kulesza (uczennice klasy VIIIa), oraz Martyna Halman, Anna Dagiel, Wiktoria Cherek, Maja Zacharuk i Julia Szot (uczennice klasy VIIc), w miniony piątek i sobotę wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji "Świąteczna Zbiórka Żywności. Głód to nie bajka" na rzecz najbardziej potrzebujących osób w naszym regionie.

czytaj dalej

Tumbo Pomaga

Dzięki Pani Annie Pilarek, koordynatorce akcji "Tumbo Pomaga", uczniowie, nauczyciele i rodzice włączyli się w pomoc na rzecz Hospicjum im. ks. Dutkiewicza w Gdańsku. Swoją obecność podczas akcji zaznaczyli również wolontariusze szkoły, bardzo Wam dziękujemy za pomoc, rodzicom za przepyszne ciasta, uczniom, nauczycielom i wszystkim z osobna, za okazaną hojność i zaangażowanie.

czytaj dalej

Kolejna akcja dobiegła końca i znowu stanęliście na wysokości zadania

Kolejna akcja dobiegła końca i znowu stanęliście na wysokości zadania. Radość potrzebujących dzieci, które otrzymają przyniesione przez Was słodkości, będzie ogromna. Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom, nauczycielom, uczniom i wspaniałym wolontariuszom za zaangażowanie i pomoc. Kolejna akcja, której koordynatorką jest Pani Anna Pilarek, upłynie pod znakiem "Tumbo Pomaga".

czytaj dalej

Dom Samotnej Matki w Matemblewie

W dniu dzisiejszym wolontariusze szkoły, przekazali na rzecz Domu Samotnej Matki w Matemblewie, wszystko to co uzbieraliśmy w ramach pierwszej akcji - cały kosz środków pielęgnacyjnych dla dzieci. 

czytaj dalej

Zakończyliśmy akcję na rzecz Domu Samotnej Matki w Matemblewie

Zakończyliśmy akcję na rzecz Domu Samotnej Matki w Matemblewie, dzięki pomocy uczniów, rodziców i nauczycieli, udało się zebrać cały kosz środków pielęgnacyjnych. Bardzo Wszystkim dziękuję i zachęcam do angażowania się w kolejne działania na rzecz innych. Marcin Ciepliński

czytaj dalej

Informacja dla wolontariuszy

a poprzednim naszym spotkaniu, ustaliliśmy, że weźmiemy udział w akcji ZOSTAŃ ANIOŁEM na rzecz dzieci ze Szpitala Onkologicznego w Lublinie. W związku z tym przygotowujemy bezimienne kartki, przyozdobione przez Was, według dowolnej koncepcji. Kartka powinna być pozytywna, z życzeniami, pamiętajmy dla dzieci bardzo ciężko chorych, zachęcającymi i dającymi siłę do walki.

czytaj dalej
back to top