Wolontariat - Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Sportowymi im. Jana Parandowskiego

Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Sportowymi im. Jana Parandowskiego w Gdańsku

Wszelkie najistotniejsze informacje będę zamieszczać na tablicy korkowej przy sali nr 19. Akcje pomocowe będą organizowane w takich obszarach jak pomoc drugiemu człowiekowi, zwierzętom i środowisku przyrodniczemu. Jak dotąd wolontariusze podjęli się pomocy w czytaniu dzieciom z klasy II a (Danusia Kolendo), i tak jak wspomniałem wcześniej przygotowujemy pomoc Domowi Samotnej Matki w Matemblewie. (informacja o tej akcji również została przekazana uczniom i nauczycielom szkoły przez wolontariuszy). Co najistotniejsze, to uczniowie większość akcji będą przeprowadzać na terenie szkoły, nie będzie większych kolizji z zajęciami dydaktycznymi, spotkania organizacyjne będą odbywać się w razie potrzeb w poniedziałki na długiej przerwie w auli od 12.25-12.40. Wczoraj przekazałem dla rodziców tzw.porozumienia wolontariackie (podpisane przez rodziców porozumienia dzieci przynoszą do mnie). Wszystkie akcje na zewnątrz szkoły, jeśli takie będą(Pani Dyrektor wyraziła zgodę) będą zawsze odbywać się pod moją opieką, a jeśli będzie taka potrzeba, to również pod opieką innych nauczycieli. W najbliższej przyszłości na pewno odwiedzę z wolontariuszami schronisko dla zwierząt, najprawdopodobniej Ciapkowo w Gdyni. O kolejnych akcjach będę na bieżąco informować uczniów na spotkaniach organizacyjnych, dodatkowo za pośrednictwem tablicy informacyjnej przy sali 19. Wolontariusze szkoły będą ściśle współpracować z samorządem szkoły, informacje dotyczące działań samorządu przekazuje Monika Lehman. Oczywiście za wolontariat wystawiam uczniom zaświadczenia za udział w akcjach i przyznaję dodatkowe punkty( zwykle maksymalnie można było otrzymać 3 pkt.)

 • Tumbo Pomaga

         W imieniu organizatorów i swoim, bardzo dziękuję Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Wychowawcom klas za włączenie się do zbiórki na rzecz dzieci i młodzieży doświadczających utraty Najbliższych. Pieniążki przekazane zostały już do Hospicjum im. E. Dutkiewicza w Gdańsku i zasilą pomoc materialną i psychologiczną osób będących w potrzebie.

                                                                                                                  opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński.

  czytaj dalej: Tumbo Pomaga
 • Parada Wolontariuszy

         Barwnym przemarszem ulicami miasta uczniowie z kilku szkół podstawowych i średnich uczcili w poniedziałek, 5 grudnia, Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Parada ruszyła spod Fontanny Neptuna, skąd dotarła pod znak GDAŃSK na wyspie Ołowianka, gdzie odsłonięto figurkę “Wolusia”, kolejnego w mieście Lwa Heweliona. “Lubię pomagać innym”, “Żeby nadać życiu większy sens” - tak młodzi ludzie mówili o powodach, dla których zaangażowali się w wolontariat. (tekst z portalu miasta Gdańsk). Byliśmy również i My. Do zobaczenia za rok. Dziękuję Wszystkim Uczniom Szkolnego Koła Wolontariatu za wrażliwe Serca i zaangażowanie w niesienie pomocy innym, Marcin Ciepliński.

  czytaj dalej: Parada Wolontariuszy
 • Tumbo Pomaga

         Nasza szkoła jak co roku przyłączyła się do akcji wspierającej pomoc materialną i psychologiczną dzieciom i młodzieży doświadczającej żałoby po utracie najbliższych. W związku z tym w najbliższym tygodniu wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu będą zbierać fundusze na ten szczytny cel. Szczegółowe informacje dotyczące zbiórki będą przekazywanie na bieżąco Wychowawcom klas. Za uczestnictwo i zaangażowanie  bardzo dziękujemy.

  Wychowawczyni klasy 3b Anna Pilarek,

   opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu  Marcin Ciepliński

  czytaj dalej: Tumbo Pomaga
 • Zbiórka na rzecz Towarzystwa Św. Alberta w Gdańsku

        Zapraszam do włączenia się w zbiórkę  szalików, rękawiczek, skarpet na rzecz podopiecznych Towarzystwa Św. Alberta w Gdańsku. Zbiórka potrwa do 10.12.2022. Wszystkie dary można przynosić bezpośrednio do sali 201 (gdy będę chwilowo nieobecny można zostawić w przedsionku), lub do wychowawców od których te rzeczy będę odbierał.

  Za każdy dobry gest bardzo dziękuję,

  opiekun wolontariatu szkoły Marcin Ciepliński

  czytaj dalej: Zbiórka na rzecz Towarzystwa Św. Alberta w Gdańsku
 • X Bieg Oliwski

          Uczniowie naszej szkoły w ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu, w minioną sobotę 29.10.2022 pomagali przy organizacji X edycji Biegu Oliwskiego, imprezy propagującej zdrowy styl życia i integrującej lokalną społeczność Oliwy. Dziękuję za uczestnictwo.

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński

  czytaj dalej: X Bieg Oliwski
 • "Każdy może pomóc"

  Zapraszam Państwa do włączenia się w gwiazdkową akcję Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (MOPR) „Każdy może pomóc” i ofiarowania dziecku upominku. Na prezenty od darczyńców czeka w br. 700 najmłodszych podopiecznych gdańskiej pomocy społecznej. Razem możemy sprawić, że ich święta będą wyjątkowe. Pracownicy socjalni przygotowali listy o dzieciach. Są one opatrzone kodami – każdy przypisany jest danemu dziecku. Darczyńca pobiera list i na podstawie danych tam zawartych przygotowuje upominek. Aby otrzymać list należy wysłać na adres mopr-kmp@gdansk.gda.pl chęć przystąpienia do akcji. Przygotowane paczki należy dostarczyć do 03.12.2022 w godzinach od 9.00 do 15.00, oraz w dniach od 05.12 do 8.12.2022 w godzinach od 9.00 do 19.00 na stadion Polsat Plus Arena Gdańsk, przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk.

   

   

  Pozdrawiam, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński.

   

  czytaj dalej: "Każdy może pomóc"
 • Zbiórka żywności na rzecz osób potrzebujących z terenu Pomorza.

           W miniony piątek w ramach Gdańskich Dni Wolontariatu  Uczniowie klasy 8c ze Szkolnego Koła Wolontariatu: Zuzanna Gleszczyńska, Julia Roda, Alicja Pawliczak, Alicja Robel, Lena Rynkiewicz, Laura Kowalska, Katarzyna Skwarek, Emilia Wiączek, Marianna Galla, Maja Czacharowska-Woźniak, Aleks Kotynia-Niedźwiecki oraz Wojciech Rohde uczestniczyli w zbiórce żywności na rzecz najuboższych rodzin z Pomorza. Efekt pracy Państwa dzieci, a naszych Uczniów, widać na załączonych zdjęciach, prawie cały kosz z żywnością zapełniony. Bardzo dziękuję Wam Drodzy Uczniowie za zaangażowanie i poświęcony czas, wszystkim Rodzicom, Pani Wychowawczyni Małgorzacie Dobke-Buszman i Nauczycielom za wyrozumiałość, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Marcin Ciepliński.

  czytaj dalej: Zbiórka żywności na rzecz osób potrzebujących z terenu Pomorza.
 • Zbiórka żywności na rzecz zwierząt w schroniskach

  Wspaniali Wolontariusze, Uczniowie i Ci Wszyscy którzy zaangażowaliście się w zbiórkę żywności na rzecz zwierząt w schroniskach, akcja dobiegła końca, melduję że jedzonko dotarło we właściwe miejsca, do "Sopotkowa" i "Ciapkowa".

  czytaj dalej: Zbiórka żywności na rzecz zwierząt w schroniskach
 • Sopotkowo

  Dokładnie rok temu zaczęliśmy zbierać żywność dla psów i kotów ze schroniska "Sopotkowo".

  czytaj dalej: Sopotkowo
 • Ogólnopolska Akcja Ekologiczno- Edukacyjna

  Zapraszamy Nauczycieli, Rodziców i Uczniów do kolejnej akcji Szkolnego Koła Wolontariatu,  Ogólnopolskiej Akcji Ekologiczno- Edukacyjnej „Tusz do paki"

  czytaj dalej: Ogólnopolska Akcja Ekologiczno- Edukacyjna
 • Wolontariusze na Mistrzostwach Europy

  Wolontariusze naszej szkoły dzielnie wspierali organizację Mistrzostw Europy w short tracku. Bardzo Wam i Waszym Rodzicom dziękujemy, zawsze możemy na Was liczyć. Opiekun wolontariatu szkoły Marcin Ciepliński.

  czytaj dalej: Wolontariusze na Mistrzostwach Europy
 • Paczki Świąteczne

  Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 35 z Oddziałami Sportowymi, im. Jana Parandowskiego w Gdańsku Oliwie, oraz organizatorzy zbiórki paczek świątecznych, serdecznie dziękują Wszystkim Rodzicom, Uczniom, Wolontariuszom szkoły, oraz Wychowawcom klas

  czytaj dalej: Paczki Świąteczne
powrót do góry