Przejdź do treści Przejdź do menu

Logo szkoły

Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Sportowymi im. Jana Parandowskiego w Gdańsku

Power

„Współpraca międzynarodowa jako standard pracy szkoły"  projekt POWER 

Zagraniczna mobilność  kadry w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” finansowanego  z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 

Projekt "Współpraca międzynarodowa jako standard pracy szkoły" na mobilność zagraniczną kadry trwa w SP 35 Gdańsk od września 2019 do grudnia 2020. W tym czasie siedmioro nauczycieli, Małgorzata Buszman, Sylwia Kunze, Monika Lehmann, Aleksandra Bakiera, Joanna Tałaj, Agnieszka Domańska oraz Zygmunt Pilarek, wyjeżdża na kursy językowe i metodyczne, aby zwiększyć swoje kwalifikacje, poszerzyć w  szkole współpracę międzynarodową i zwiększyć ofertę zajęć, projektów językowych oraz międzynarodowych imprez sportowych w szkole.

Projekt  Akcji 1 sektora Edukacji szkolnej programu Erasmus+ konkurs 2019 otrzymał dofinansowanie z projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na łączną kwotę 85 147,32 zł.

Od września 2019 trwały przygotowania nauczycieli do odbycia mobilności. Nauczyciele uczestniczyli w kursach językowych, metodycznych (szkolenie CLIL), współpracowali, również online, dzielili się warsztatem pracy. Edukatorzy na podstawie materiałów prasowych, internetowych pogłębiali swoją wiedzę o kulturze, systemie edukacji odwiedzanego państwa. Poznawane metody pracy, pogłębianie kompetencji językowych i społecznych, współpraca w środowisku międzynarodowym przyczyniają się do poszerzenia oferty edukacyjnej szkoły.

Kurs języka angielskiego na Cyprze w ramach projektu PO WER

24.08.2020 Aktualności Power

Kolejny wyjazd, do którego doszło w sierpniu 2020 roku, składał się z kilku ważnych elementów przygotowawczych: nauczyciele współpracujący ze sobą   w projekcie wspólnie omawiali wszystkie zagadnienia dotyczące mobilności. 

czytaj dalej

Scenariusz zajęć logopedycznych

05.08.2020 Power

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE Z WYKORZYSTANIEM NARZĘDZI TALK TOOLS

W ramach projektu PO WER

Dla uczniów klas I-III z seplenieniem międzyzębowym

czytaj dalej

Innowacja metodą CLIL

05.08.2020 Power

Sprawozdanie

z realizacji  innowacji pedagogicznej w klasie VI c  SP 35 

w Gdańsku „ Narzędzia Microsoft a kompetencje kluczowe uczniów”

czytaj dalej

Dzień otwarty SP 35 Gdańsk

21.07.2020 Power

Dnia 22.02 odbył się w SP 35 Gdańsk dzień otwarty dla zainteresowanych uczniów i rodziców. Uczestnicy projektu PO WER przygotowali różne zadania językowe dla przybywających gości. Monika Lehmann wraz z samorządem szkolnym przywitała gości zadaniami językowymi, za których wykonanie otrzymali nagrody. Zygmunt Pilarek prowadził zajęcia z programowania z elementami języka angielskiego. Małgosia Buszman zabrała uczniów w podróż do lasów Amazonii dzięki lekcji Skype, która przyniosła nową wiedzę przyrodniczą i językową. Goście z uśmiechem przemierzali kolejne stanowiska, zapoznając się z kolorową ofertą szkoły.

czytaj dalej

Wymiana dobrych praktyk projekt PO WER

21.07.2020 Power

Koordynatorka projektu PO WER pt. Współpraca międzynarodowa jako standard pracy szkoły- Małgosia Buszman dzieliła się dobrymi praktykami o projekcie PO WER w ramach dwóch ogólnopolskich konferencji. Pierwsza z nich to Digitalnie i analogowo Gdańsk, 11.2019 oraz II Redzki Maraton Edukacyjny , Reda, 02.2020. 

czytaj dalej

Lekcja otwarta wychowania fizycznego z angielskim metodą CLIL

21.07.2020 Power

Dnia 28.01.20 nauczycielka wychowania fizycznego i uczestniczka projektu PO WER Monika Lehmann poprowadziła lekcję otwartą z angielskim metodą CLIL. 

czytaj dalej

Lekcja otwarta informatyki z elementami języka angielskiego metodą CLIL

21.07.2020 Power

Dnia 22.02.20 podczas dni otwartych Szkoły Podstawowej nr 35 z Oddziałami Sportowymi w Gdańsku Zygmunt Pilarek przeprowadził lekcję otwartą informatyki z elementami języka angielskiego metodą CLIL.

czytaj dalej

Udział naszych uczniów w zawodach międzynarodowych Mentor Toruń Cup 2020

21.07.2020 Power

W dniach 9-12.01.2020 Toruń był gospodarzem zawodów międzynarodowych, gdzie uczestnikami byli łyżwiarze z 37 państw min.: Białorusi, Ukrainy, Litwy, Rosji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, USA czy nawet Australii. Naszą szkołę reprezentowało 5 solistek i 1 para taneczna. 

czytaj dalej

Kurs języka angielskiego w ramach projektu PO WER.

28.12.2019 Aktualności Power

W ramach projektu „Współpraca międzynarodowa jako standard pracy szkoły" dwóch naszych nauczycieli, Monika Lehmann i Zygmunt Pilarek jako pierwsi wyjechali na dwutygodniowy kurs języka angielskiego na Maltę w terminie 02-13 grudnia 2019r. Kurs odbywał się w międzynarodowej szkole Sprachcaffe Languages Plus

czytaj dalej
back to top